Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa?
Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa?

Metoda TIG cieszy się dosyć dużą popularnością, a jedną z jej największych zalet jest uniwersalność.

W tym wpisie na blogu skupimy się na metodzie TIG LIFT, natomiast aby móc ją dokładniej opisać, musimy zrozumieć różnicę między tą a innymi metodami zajarzania łuku spawalniczego.

czytaj całość »
Jak zrobić mini palnik gazowy do lutowania? Krótka instrukcja

Porady dotyczące tego, jak zrobić palnik gazowy, mogą przydać się osobom, które chcą zaoszczędzić pieniądze lub po prostu lubią DIY. Produkt ten można bowiem prosto wykonać samodzielnie w domu, z łatwo dostępnych materiałów. Wystarczy kilka narzędzi i trochę czasu, aby stworzyć nowy, efektywny palnik gazowy. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję dotyczącą tego, jak się do tego zabrać. W przygotowanym przez nas wpisie skupimy się przede wszystkim na modelu miniaturowym.

czytaj całość »
Jaki pistolet do lakierowania wybrać? Sprawdź, na co w szczególności zwrócić uwagę

Wybór pistoletu lakierniczego może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów i modeli. Najważniejsze jest jednak, aby wybrać taki, który będzie najlepiej pasował do Twoich potrzeb. Poniższy artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji, odpowiadając na pytanie o to, jaki pistolet wybrać do lakierowania.

czytaj całość »
Jaka tarcza będzie odpowiednia do szlifowania spawów? Odpowiadamy

Obróbka metalu obejmuje również szlifowanie spoin. W ten sposób usuwany jest nadmiar materiału, a także uzyskiwane jest gładkie wykończenie. Jest to ważne zwłaszcza przy elementach dobrze widocznych. Musisz przy tym jednak wiedzieć, że charakterystyka materiału ściernego będzie miała wpływ na kształt lica spawu i jego gładkość. Dlatego też warto zadać sobie pytanie, jaka tarcza będzie odpowiednia do szlifowania spawów. Postaramy się na nie odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Nie wiesz, jaki drut wybrać do spawania aluminium? Podpowiadamy

W zależności od rodzaju metalu proces spawania może przebiegać nieco inaczej. Ma to związek głównie z właściwościami danego stopu, a dokładniej z różnorodnością w zakresie temperatury topnienia. Konieczne może być zatem zastosowanie zalecanych dla konkretnego metalu metod i skorzystanie z odpowiedniego materiału spawalniczego. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie o to, jaki drut wybrać do spawania aluminium. Jest to jedno z najbardziej popularnych tworzyw, dlatego też często nurtuje to naszych klientów.

czytaj całość »
Jaki prostownik samochodowy wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Będąc kierowcą, warto wyposażyć się w prostownik. Jest to urządzenie, które pozwala w łatwy sposób naładować akumulator. Dzięki niemu możesz mieć więc pewność, że brak prądu nie pokrzyżuje Twoich planów. W poniższym artykule podpowiemy, jaki prostownik wybrać w przypadku aut osobowych. Okazuje się bowiem, że istnieje kilka kwestii, które są szczególnie istotne przy takim zakupie.

czytaj całość »
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium