Nie wiesz, jaki drut wybrać do spawania aluminium? Podpowiadamy

Nie wiesz, jaki drut wybrać do spawania aluminium? Podpowiadamy

W zależności od rodzaju metalu proces spawania może przebiegać nieco inaczej. Ma to związek głównie z właściwościami danego stopu, a dokładniej z różnorodnością w zakresie temperatury topnienia. Konieczne może być zatem zastosowanie zalecanych dla konkretnego metalu metod i skorzystanie z odpowiedniego materiału spawalniczego. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie o to, jaki drut wybrać do spawania aluminium. Jest to jedno z najbardziej popularnych tworzyw, dlatego też często nurtuje to naszych klientów.

Dlaczego wybór drutu jest aż tak istotny?

Chcąc rozpocząć proces spawania, musisz określić, z jakim materiałem masz do czynienia. Niestety nie wystarczy tutaj samo stwierdzenie aluminium. Tworzywo to ma wiele rodzajów stopów, które mogą nieco różnić się właściwościami.

Konieczna jest więc znajomość dokładnej nazwy obrabianego materiału. Dopiero na tej podstawie będziesz mógł dobrać odpowiedni drut spawalniczy. Użycie złego wypełnienia mogłoby wpłynąć na jakość i trwałość spoiny. Najprawdopodobniej doszłoby do jej natychmiastowego pęknięcia bądź też awarii w późniejszym czasie.

Jaki drut wybrać do spawania aluminium?

Zastanawiasz się, jaki drut powinieneś wybrać do spawania aluminium? W tym wypadku wybór jest naprawdę spory. Jednocześnie masz już świadomość, że drut jest bardzo istotny, więc nie możesz tak po prostu zdecydować się na pierwszy z brzegu produkt. Zwróć zatem uwagę na takie kwestie, jak:

grubość drutu – należy ją dopasować do grubości spawanego aluminium. Im cieńszy drut, tym mniejsza gęstość i głębokość spoiny. W przypadku standardowych elementów najlepszym wyborem będzie drut 0,8-1 mm. W miarę potrzeb wartość tę możesz zwiększać;

przeznaczenie drutu – o tym wspominaliśmy na samym początku. Chodzi o rodzaj stopu, do którego dany drut jest przeznaczony;

jakość produktu – unikaj kupowania materiałów spawalniczych z podejrzanych źródeł. Ich jakość ma bowiem kolosalne znaczenie. W przypadku drutu liczy się przede wszystkim skład chemiczny, który decyduje o komforcie pracy i uzyskanym efekcie.

No i oczywiście, zadbaj o właściwe przechowywanie produktu. To również może wpłynąć na jego trwałość. Nie dopuść przede wszystkim do kontaktu drutu z wodą, nie umieszczaj go też w miejscach o podwyższonej wilgotności.

Jeśli szukasz drutu do spawania aluminium, to zajrzyj do naszego e-sklepu. Wśród asortymentu znajdziesz duży wybór różnorodnych materiałów eksploatacyjnych. W opisie każdego z nich podaliśmy, do jakiego tworzywa jest on przeznaczony. Z pewnością więc będziesz wiedzieć, jaki drut wybrać do spawanego przez Ciebie stopu aluminium.

ER5183 Aluminium Vogelmann 1,0mm / 2kg ER5183 AlMg4,5Mn 1kg 1,6mm 500mm Vogelmann ER5356 Aluminium Vogelmann 1,0mm / 2kg 2,5kg AlSi5 ER4043 Sherman 2,0mm
więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium