Jak działa reduktor do migomatu? Odpowiadamy!

Osprzęt do spawania gazowego musi być kompleksowo wyposażony w szereg akcesoriów. W jego skład wchodzi kilka podstawowych elementów. Każdy z nich spełnia określone zadanie, np. odpowiada za dostarczanie gazu, wykonywanie spawu i zabezpieczanie go. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie pracy z zastosowaniem urządzeń spawalniczych. Czym więc jest reduktor do migomatu i jak on działa? Odpowiadamy!

Czym jest reduktor spawalniczy?

Niezależnie od zastosowanej metody spawania, zawsze wykorzystuje się gazy osłonowe pod dużym ciśnieniem. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego reduktora. Czym jest to akcesorium? To przyrząd służący do obniżania ciśnienia gazu wypływającego z butli. Pomaga on utrzymać parametry na odpowiednim poziomie, a przy okazji zabezpiecza przed niekontrolowanym wybuchem.

Jak działa reduktor do migomatu?

Zadaniem reduktorów do migomatu jest redukcja, czyli ograniczenie ciśnienia gazu stosowanego podczas spawania. To stosunkowo niewielkie urządzenie to nic innego jak zawór z otworem, na którym umieszczona jest membrana ze sprężyną. Ciśnienie gazu z butli względem membrany zmienia się wraz z przekręcaniem pokrętła regulatora. Jest nim śruba nastawna o określonym skoku. Jej wielkość decyduje o szybkości i dokładności zmian ciśnienia. Im większy skok śruby, tym mniej dokładna będzie regulacja. W butlach spawalniczych, gdzie ciśnienie gazu często dochodzi do 40 bar, stosuje się mniej precyzyjne pokrętła regulacyjne.

Manometr i zawór bezpieczeństwa

Ciśnienie w butli spawalniczej musi być przez cały czas utrzymywane pod kontrolą. Musi jej również podlegać ciśnienie robocze gazu dostarczanego przez wąż. W tym celu wykorzystuje się manometry, w które wyposażone są reduktory. Nie są to elementy obowiązkowe, ale bardzo przydatne. Dlatego też stosuje się najczęściej dwa ciśnieniomierze lub jeden. Modele z dwoma manometrami doskonale sprawdzają się podczas wykonywania czynności spawalniczych. Pokazują zarówno ciśnienie gazu wyjściowego, jak i ciśnienie po redukcji. Doświadczeni spawacze poradzą sobie bez manometru.

Wiesz już, czym jest reduktor do migomatu i jak działa. Dowiedziałeś się także, że ten element osprzętu spawalniczego ma służyć ochronie przed niekontrolowanym wypływem gazu z butli oraz ograniczeniem jego nadmiernego zużycia. Szeroki wybór reduktorów znajdziesz w naszej ofercie. Nasze wyroby różnią się między sobą parametrami oraz przeznaczeniem. Wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb!

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl