Jak wygląda spawanie migomatem bez gazu? Wyjaśniamy!

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze spawaniem, zdecydowanie powinieneś zainteresować się metodą zgrzewania migomatem bez gazu osłonowego. Nie wymaga ona wielkich umiejętności i doświadczenia. Proces ten jest stosunkowo podobny do procesu MIG oraz MAG. Może być on stosowany również do spawania na zewnątrz. W wyniku procesu spalania na spoinie powstaje szybko wiążący się żużel. Jak wygląda spawanie migomatem bez gazu? Wyjaśniamy!

Drut samoosłonowy do spawania migomatem bez gazu

Druty spawalnicze różnią się nie tylko zastosowaniem. Charakteryzują się również odmiennym składem i strukturą. Dzięki temu mogą służyć do określonego celu. Taki kabel umożliwia spawanie bez dodatkowej osłony gazowej, ponieważ jest ona wytwarzana podczas zgrzewania. Posiada on rdzeń wypełniony specjalnym proszkiem, który podczas topienia drutu wytwarza gaz osłonowy. Jego zadaniem jest chronienie łuku oraz spoiny przed bezpośrednim kontaktem z powietrzem atmosferycznym.

Czym różni się spawanie migomatem bez gazu od innych metod?

Metoda spawania drutem samoosłonowym jest bardzo podobna do metody MIG i MAG. Główna różnica polega na tym, że nie musisz dostarczać gazu z butli. Dzięki temu proces spawania jest zdecydowanie prostszy. Zgrzewanie tą metodą wymaga odpowiedniej regulacji uchwytu. Ważne jest także dostosowanie napięcia prądu i długości drutu spawalniczego. Musisz wziąć pod uwagę rodzaj i grubość spawanego metalu. Podczas topienia się kabla wytwarzana jest odpowiednia atmosfera ochronna.

Jak wygląda spawanie migomatem bez gazu?

Drut samoosłonowy do spawania tą metodą można stosować w popularnym migomacie. Przy standardowych ustawieniach i procedurach końcówka drutu musi wystawać około 15 – 19 mm. Naturalnie uformowaną kulkę żużla podczas spalania musisz usunąć przed rozpoczęciem następnego spawania. Najlepiej, gdy zerwiesz lub odetniesz kabel na prosto. Następnie musisz ustawić uchwyt pod niewielkim kątem i pociągnąć za drut, aby utrzymać żużel za wytworzonym łukiem elektrycznym. Wysunięcie przewodu z końcówki oraz napięcie prądu może się zmieniać. Jest to zależne od położenia, grubości spawanego materiału i miejsca zgrzewania.

Wiesz już, jak wygląda spawanie migomatem bez gazu. Dowiedziałeś się, że przeprowadzenie zgrzewania taką metodą jest stosunkowo prostą czynnością. Jest ono nie tylko bardzo efektywne. Pozwala także na dużą mobilność i elastyczność w działaniu. Warto zaopatrzyć się więc w szpulę drutu samoosłonowego. Dzięki temu poszerzysz możliwości wykorzystania posiadanego sprzętu spawającego. Znajdziesz ją pośród naszej szerokiej oferty.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl