Jaka przyłbica spawalnicza zapewni bezpieczeństwo? Podpowiadamy

Jeśli na co dzień pracujesz jako spawacz w trudnych warunkach na hali produkcyjnej, to z pewnością wiesz, że ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo. Spawanie bez odpowiedniej ochrony naraża Cię na utratę zdrowia. Dlatego każdy doświadczony pracownik powinien mieć profesjonalną przyłbicę spawalniczą. Nie należy jednak decydować się na byle jaki model. By spełniał on swoją funkcję, musi być dobrze do Ciebie dobrany. Znaczenie mają parametry oraz rodzaj akcesoriów. Zastanawiasz się, jaka przyłbica spawalnicza będzie najlepsza? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Dlaczego warto nosić przyłbicę spawalniczą?

Wykonywanie zawodu spawacza wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Wszystko za sprawą pojawiających się odprysków podczas obróbki metalu przy użyciu łuku spawalniczego. Odpryski to nagrzane fragmenty, mogące doprowadzić do uszkodzenia wzroku oraz poranienia ciała i twarzy. To jednak nie wszystkie zagrożenia, bowiem osoba wykonująca ten zawód poddawana jest promieniowaniu rentgenowskiemu. Wszystko to ma negatywny wpływ na zdrowie, dlatego stosowanie przyłbicy ochronnej to priorytet.

Jak dobrać przyłbicę spawalniczą?

Odpowiednio dopasowana przyłbica spawalnicza wpływa na poziom ochrony, dlatego przy jej wyborze weź pod uwagę stopień zaciemnienia. To podstawowy parametr, który charakteryzuje się różnym zakresem. Powinien on być dobrany do wartości prądu spawania. Przyjmuje się, że jeśli niezbędne jest używanie zróżnicowanego zakresu prądu, wówczas należy wybrać precyzyjniejszy zakres stopnia zaciemnienia. Jednocześnie osoby z wadą wzroku nie powinny decydować się na zbyt wysoki poziom dla tego parametru.

Polecane przyłbice spawalnicze

Wybór przyłbicy spawalniczej nie należy do najłatwiejszych, dlatego wybraliśmy najpopularniejsze modele z naszego asortymentu, które bez wątpienia zapewnią Ci wysoką ochronę podczas pracy.

Vogelmann STARK Przyłbica automatyczna spawalnicza

To maska idealna dla doświadczonych, a także początkujących spawaczy. Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie tylko zapewniać ochronę, lecz również komfortowe użytkowanie. Ogromną zaletą jest to, że wyposażono ją w automatyczny filtr. Posiada również możliwość regulacji stopnia zaciemnienia.

Vogelmann Krieger Przyłbica spawalnicza

Ten rodzaj przyłbicy różni się od poprzedniego. Został wyposażony w samościemniający filtr spawalniczy, który działa zupełnie automatycznie. Po wygaśnięciu łuku spawalniczego maska automatycznie przechodzi w stan rozjaśniony. Zapewnia więc ogromną wygodę podczas użytkowania.

Wiesz już, jaka przyłbica spawalnicza zapewni Ci bezpieczeństwo. Pamiętaj, że na zdrowiu nie można oszczędzać, dlatego wybierz model charakteryzujący się wysoką jakością wykonania i dobrymi parametrami, a na pewno posłuży Ci on przez długi czas, chroniąc Twoją twarz i wzrok.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl