Trafilux Trafimig 200 Dual Puls - zestaw spawalniczy #1
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
TRAFILUX TRAFIMIG 200 LCD DUAL PULS - ZESTAW SPAWALNICZY #1
Marka: TRAFILUX | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG LIFT | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 60%
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Spawarka TRAFILUX TRAFIMIG 200 DUAL PULS
- Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 - 2,7m
- Uchwyt masowy - 2m
- Uchwyt elektrodowy - 2m
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
- Vogelmann Butla z gazem MIX Ar/CO2 8l 150bar
- Vogelmann Reduktor gazowy Exakt
- Vogelmann Spray antyodpryskowy 400ml
- Vogelmann Drut spawalniczy SG2 0,8mm 5kg
Synergiczna spawarka TRAFILUX 200 DUAL PULSE służy do spawania ręcznego stali i metali kolorowych. Umożliwia spawanie metodami:
- MMA (elektrodą otuloną),
- MMA z pulsem,
- TIG Lift,
- TIG Lift z pulsem,
- MIG/MAG.
Spawanie metodą MIG/MAG może być prowadzone z wykorzystaniem pojedynczego oraz podwójnego pulsu.
Bardzo szeroki zakres korekcji napięcia spawania umożliwia zastosowanie własnych ustawień. Dzięki zmianie polaryzacji urządzenie pozwala spawać metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych jak i samoosłonowych drutów proszkowych.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych spawarka posiada szereg funkcji wspierających proces spawania.
Stabilne parametry wyjściowe gwarantują odpowiednią jakość spoiny. Przykładowe zastosowania: przemysł , prace remontowe w terenie, prace warsztatowe, motoryzacja.
DANE TECHNICZNE
- Napięcie zasilania [V]: AC 230 50Hz
- Metody spawania: MIG, MMA, Lift TIG
- Technologia wykonania: IGBT
- Prąd spawania [A]: 20-200
- Cykl pracy [%]: 60
- Regulacja prądu spawania: Płynny
- Napięcie biegu jałowego 69 (V)
- Śr. szpuli z drutem [mm]: 100, 200
- Śr. drutu: 0.8-1.2mm
- Podajnik: 2 rolkowy
- Masa [kg]: 15
- Stopień ochrony: IP21S
- Wymiary: 490x220x370 mm
- Chłodzenie: wentylator
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
HOT START
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU
Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.
SYNERGIA
Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów, w tym program lutospawania.
2 ROLKOWY PODAJNIK DRUTU
Profesjonalny, posiada mocny silnik, który pozwala na stabilne podawania drutu bez zacinania. Wyposażony jest w 2 rolki napędowe.
MIG PULSE
Zaawansowana forma spawania, która wykorzystuje najlepsze z form transferu roztopionego materiału elektrody na spawany przedmiot. W przeciwieństwie do zwarć, spawanie impulsowe nie wytwarza rozprysków ani nie grozi zimnym „dociekiem”.
Dzięki schłodzeniu procesu łuku natryskowego, pulsacyjny MIG jest w stanie rozszerzyć zakres spawania, a mniejszy wkład ciepła nie powoduje problemu z przepalaniem cienkich materiałów. MIG PULSE jest jednym z najlepszych procesów spawalniczych dla szerokiej gamy zastosowań i rodzajów metalu.
MIG PODWÓJNY PULS
Metoda MIG/MAG z podwójnym pulsem pozwala na regulację pulsacji prądu (balans pulsu) oraz na dostosowanie prędkości podawania drutu. Dzięki temu doskonalimy wygląd spoiny. Podczas spawania metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem, impulsy prądowe występują w dwóch zakresach.
REGULACJA INDUKCYJNOŚCI
Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.
2T/4T
2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
S2T/S4T
S2T - dwutakt special - po wciśnięciu przycisku nastąpi wypływ gazu w ustawionym przez użytkownika czasie i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie.
Po zwolnieniu przycisku nastąpi spadek natężenia do wartości prądu końcowego. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie wypłynie gaz osłonowy.
S4T - czterotakt special - po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wypływ gazu w ustawionym przez użytkownika czasie i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie.
Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi spadek natężenia do wartości prądu końcowego. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie wypłynie gaz osłonowy.
SZEROKOŚĆ PULSU
Czas trwania impulsu. Pozwala na regulację głębokości wtopienia. Wzrost szerokości zwiększa głębokość wtopienia, zmniejszenie ogranicza ilość ciepła wprowadzanego do materiału, zmniejszając ryzyko przepalenia cieńszych blach lub mniejszych elementów.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU
Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.
WYPEŁNIENIE KRATERU
Prąd stosowany w niektórych trybach spawania, kiedy łuk nie jest wygaszany od razu po fazie opadania prądu spawania. Pozwala na wypełnienie krateru a końcu spoiny.
PŁYNNA REGULACJA POSUW DRUTU
Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.
BURN BACK
Precyzyjna regulacja czasu upalania końca drutu spawalniczego pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej.
LUTOSPAWANIE
Po wybraniu rodzaju drutu CuSi urządzenie umożliwia lutospawanie, stosowane głównie w przemyśle samochodowym do łączenia ze sobą ocynkowanych blach.
SPAWANIE PUNKTOWE SPOT
Funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.
PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.
EUROZŁĄCZE
Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum lub Lutospawania poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).
MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA
Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
ŁATWY TRANSPORT
Wyposażenie spawarki w uchwyt transportowy zapewniający wygodę podczas zmiany miejsc pracy.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.