Spawarka Sherman MIG 261M / 4R

Dostępność: brak towaru
Cena: 3 199,00 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 3 302,85 zł

3199.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 302,85 zł

Promocja trwa do 31 lipca 2024

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sherman
Kod produktu: SINW-MIG261M

Opis

PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY SHERMAN MIG 261M / 4R

Marka: Sherman | Metody spawania: MIG/MAG, MMA | Zasilanie: AC 230 50Hz, AC 3x400 50Hz | Prąd spawania: 250A | Sprawność: 60%

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • Sherman Spawarka MIG 261M/4R
 • Uchwyt spawalniczy TW-25/4m
 • Przewód masowy 3m
 • Przewód elektrodowy 3m
 • Instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna

Spawarka MIG 261M to sprzęt drugiej generacji wykonany w technologii IGBT. Służy do spawania ręcznego stali i metali kolorowych w osłonie gazów ochronnych.

Urządzenie pozwala na spawanie metodami:

 • MIG/MAG)
 • MMA (elektrodą otuloną)
 • FLUX

Może być także stosowany do spawania bezgazowego przy użyciu drutu proszkowego. Urządzenie posiada również możliwość spawania drutami o średnicy szpuli 100mm przy użyciu uchwytu Spoolgun.

Spawarka jest zasilana z  sieci trójfazowej 3x400V. Wykrywanie napięcia zasilania następuje automatycznie.

Współpracuje ze szpulami drutu K-200 (5kg) oraz K-300 (15) kg.Przed przeciążeniem chroni je zabezpieczenie termiczne. Spawarka wyposażona jest w wyświetlacze prądu i napięcia spawania, przełącznik 2T/4T oraz regulację indukcyjności przydatną przy spawaniu cienkich blach

Urządzenia znajdują zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych, nie narażonych na bezpośrednie działanie wpływów atmosferycznych.

DANE TECHNICZNE:

 • Zasilanie: 230V 50Hz, 3x400V 50Hz
 • Pobór mocy [kVA]: 9,4
 • Zabezpieczenie [A]: 16
 • Zakres prądu spawania [A]: 50-250
 • Znamionowy prąd spawania: 250A / P60%
 • Prąd spawania MMA [A]: 50-250
 • Znamionowy prąd spawania: MMA [A] 250A / P60%
 • Średnica drutu [mm]: 0,8; 1,0; 1,2; 1,6;
 • Ilość rolek: 4 rolki
 • Prędkość podawania drutu [m/min]: 3-18
 • Waga szpuli [kg]: 5; 15
 • Stopień ochrony: IP21S
 • Wymiary [mm]: 930x435x695
 • Waga [kg]: 59

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania.

ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU

Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.

4 ROLKOWY PODAJNIK DRUTU

Profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych, posiada mocny silnik, który pozwala na stabilne podawania drutu bez zacinania. Wyposażony jest w 4 rolki napędowe.

Przeznaczony jest do pracy o dużym obciążeniu oraz do uchwytów o większej długości w porównaniu do plastikowych podajników, które nie radzą sobie z 4 lub 5 metrowymi uchwytami.

2T/4T

2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

POSUW DRUTU FAST/SLOW

Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy przełącznik fast-slow różnicujący prędkość dla różnych średnic drutów.

ŁATWY TRANSPORT

Podwozie na butlę z gazem oraz koła jezdne to ogromny atut tego urządzenia, pozwala na łatwy transport spawarki z całym osprzętem.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów.

SOFT START

Układ wolnego ładowania kondensatorów. Pozwala na stosowanie minimalnych bezpieczników 16A typu  B.

MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA

Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

POST GAS

Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego

SPAWANIE UCHWYTEM TYPU SPOOL GUN

Uchwyt spawalniczy SPOOL GUN M-15 z wbudowanym podajnikiem drutu służy do spawania metodą MIG/MAG.

Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach.Szpula z drutem spawalniczym D100 umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

Uchwyt Spoolgun jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V / 400 V 50 Hz
Szpula 5 kg / 15 kg
Podajnik drutu 4 Rolki
Maksymalny prąd spawania 250 A
Synergia Nie
Puls Nie
Lutospawanie Tak
Spawanie drutem samoosłonowym Tak
Rodzaj spawarki MIG/MAG
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium