Spartus Spawarka inwertorowa EasyMIG 320
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS - EASYMIG 320 PAKIET
Marka: SPARTUS | Metody spawania: MIG,MMA,TIG LIFT | Zasilanie: 400V | Prąd spawania: 300A | Sprawność: 60%
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Spawarka SPARTUS® EasyMIG 320
- Uchwyt SPARTUS® Easy 360 3m
- 2 x rolka prowadząca 1.0-1.2V fi30
- Uchwyt elektrodowy
- Przewód masowy
- Wężyk gazowy
- Instrukcja obsługi
SPARTUS® EasyMIG 320 to nowoczesne, inwertorowe i profesjonalne urządzenie do spawania metodami MIG/MAG w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych oraz do spawania elektrodą otuloną MMA. Dzięki łatwej zmianie biegunowości umożliwia spawanie drutem samoosłonowym bez gazu.
Maksymalny prąd spawania dla modelu SPARTUS® EasyMIG 320 wynosi 300A dla metod MIG/MAG, TIG oraz 250A dla metody MMA. Wysoki 60% cykl pracy, zapewnia stabilne parametry wyjściowe podczas długotrwałych prac spawalniczych. Urządzenie zasilane jest z sieci trójfazowej 400V.
SPARTUS® EasyMIG 320 wyposażony jest w synergiczny system spawania MIG/MAG z możliwością wprowadzenia ręcznej korekty parametrów. Urządzenie umożliwia wybór następujących programów: stal CO2, stal mieszanka, aluminium, spawanie drutem proszkowym. Wprowadzenie korekty synergii sygnalizuje migająca dioda napięcia na panelu urządzenia.
SPARTUS® EasyMIG 320 posiada szereg funkcji wspierających proces spawania: tryb pracy 2T/4T, regulacja indukcyjności, Arc Force, Hot Start i VRD.
Profesjonalny cztero-rolkowy podajnik zapewnia stabilne podawanie drutu spawalniczego. Wytrzymała, zwarta konstrukcja typu kompakt, sprawia, że jest to doskonałe urządzenie do pracy w trudnych warunkach z możliwością zamontowania butli z gazem technicznym na podwoziu urządzenia.
SPARTUS® EasyMIG 320 to kompakt, zaprojektowany przede wszystkich pod kątem wydajnego spawania różnego rodzaju konstrukcji stalowych.
DANE TECHNICZNE:
- Napięcie zasilania: ~3× 400V ± 10% 50 / 60 Hz
- Prąd spawania MIG: 50 - 300A
- Cykl pracy MIG: 60%
- Napięcie wyjściowe pracy: 16.5 - 29V
- Typ podajnika: wbudowany, 4 - rolkowy
- Prędkość podawania drutu: 2 - 18m/min
- Szpula drutu: ≤ 15kg / ∅200/300mm
- Średnica drutu: 0.8, 1.0, 1.2mm
- Prąd spawania TIG: 10 - 300A
- Prąd spawania MMA: 10 - 250A
- Arc Force: tak
- Hot Start: tak
- VRD: tak
- Pobór prądu: 16A
- Współczynnik mocy (cosφ): 0.93
- Sprawność η: 85%
- Klasa izolacji: F
- Stopień ochrony: IP21
- Waga: 38kg
- Wymiary: 920 x 470 x 740mm
TECHNOLOGIA IGBT
Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
ARC FORCE
Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
VRD
Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.
HOT START
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU
Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.
SYNERGIA
Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów, w tym program lutospawania.
4 ROLKOWY PODAJNIK DRUTU
Profesjonalny cztero-rolkowy podajnik zapewnia stabilne podawanie drutu spawalniczego. Posiada mocny silnik, który pozwala na stabilne podawania drutu bez zacinania.
Przeznaczony jest do pracy o dużym obciążeniu oraz do uchwytów o większej długości w porównaniu do plastikowych podajników, które nie radzą sobie z 4 lub 5 metrowymi uchwytami.
PŁYNNA REGULACJA POSUW DRUTU
Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.
EUROZŁĄCZE
Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).
REGULACJA INDUKCYJNOŚCI
Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.
2T/4T
2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
SPAWANIE STOPÓW ALUMINIUM
Spawanie aluminium nie należy do czynności prostych, wymaga od spawacza doświadczenia, wiedzy oraz zachowania pewnych praktyk, które ułatwią wykonywanie spoin na elementach aluminiowych.
W zależności od potrzeb należy wprowadzić odpowiednie korekty napięcia oraz indukcyjności, aby uzyskać pożądany efekt.
BURN BACK
Precyzyjna regulacja czasu upalania końca drutu spawalniczego pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej.
SLOW FEED
Jest to funkcja tzw. miękkiego rozruchu podajnika drutu, polecany szczególnie podczas spawania dużymi prądami przy dużych prędkościach podawania drutu.
PŁYNNA REGULACJA POSUW DRUTU
Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.
KLASA IZOLACJI F
Rodzaj zastosowanych materiałów izolacyjnych, informujący o maksymalnej temperaturze pracy transformatora. Jej przekroczenie przy pracy ciągłej skraca żywotność oraz czas bezawaryjnej pracy transformatora. W przypadku klasy F 155°C.
PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.
TEST DRUTU
Naciśnięcie przycisku podawania drutu spowoduje uruchomienie motoru podajnika drutu bez rozpoczynania wypływu gazu osłonowego. Uruchamia się również źródło prądu, ale nie dostarcza prądu spawania.
SPAWANIE METODĄ TIG LIFT
Do spawania tą metodą konieczne jest użycie dodatkowego uchwytu TIG. Wymagany jest uchwyt chłodzony gazem o obciążalności prądowej odpowiedniej do urządzenia, wyposażony w zawór sterujący gazem osłonowym.
Uchwyt TIG LIFT jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.
Dane techniczne
Zasilanie | 400 V 50 Hz |
Szpula | 5 kg / 15 kg |
Podajnik drutu | 4 Rolki |
Maksymalny prąd spawania | 300 A |
Synergia | Tak |
Puls | Nie |
Lutospawanie | Tak |
Spawanie drutem samoosłonowym | Tak |
Rodzaj spawarki | MIG/MAG |