Spartus ProTIG 401P AC/DC + Chłodnica + Pakiet SPP 18 4m
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS ProTIG 401P AC/DC + CHŁODNICA + ZESTAW JEZDNY + PAKIET SPP 18 4m
Marka: Spartus | Metody spawania: TIG AC, TIG DC, MMA | Zasilanie: ~3× 400V ± 10% 50 / 60 Hz | Prąd spawania: 400A | Sprawność: 60%
KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:
- SPARTUS® Spawarka ProTIG 401PW AC/DC
- Chłodnica
- Zestaw jezdny
- SPARTUS® Uchwyt TIG SPP 18 4B X 4m
- Niezbędnik TIG z częsciami palnika
- Uchwyt elektrodowy 3m
- Przewód masowy 3m
- Wężyk gazowy
Pozostałe akcesoria potrzebne do pełnego eksploatowania spawarki takie jak
- butla z gazem,
- reduktor
- druty spawalnicze
- przyłbica, rękawice
- części zamienne uchwytu spawalniczego
można znaleźć u nas na pozostałych aukcjach lub spawarkę w zestawie z podanymi akcesoriami.
SPARTUS® ProTIG 401P AC/DC
To spawarka inwertorowa w nowoczesnym wydaniu. Umożliwia spawanie TIG AC/DC oraz MMA prądem o natężeniu do 400A. Zasilana jest z sieci trójfazowej 400V.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom ProTIG 401P AC/DC umożliwia zaawansowane spawanie metodą TIG AC i TIG DC z możliwością wyboru sposobu zajarzenia łuku HF lub Lift.
Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w funkcję spawania prądem pulsującym, dzięki czemu maszyna znakomicie nadaje się do spawania bardzo cienkich blach oraz aluminium.
Spawarka wyposażona jest w szereg nowoczesnych technologii, wspierających pracę operatora, stabilizujących parametry wyjściowe oraz zabezpieczających spawarkę przed uszkodzeniem.
Dodatkowo urządzenie posiada 10 kanałów pamięci. Użytkownik może w prosty sposób zapisać i wywołać najczęściej używane ustawienia.
Nowoczesny design, panel funkcyjny LCD oraz możliwość sterowania bezprzewodowego w połączeniu z zaawansowanymi technologicznie podzespołami wraz z 3 letnią gwarancją stawia urządzenie.
SPARTUS® ProTIG 401P AC/DC w czołówce najlepszych maszyn w tej klasie na rynku. Profesjonalne urządzenie linii SPARTUS® Pro doskonale sprawdzi się w sektorze produkcyjnym i przemyśle.
DANE TECHNICZNE:
- Napięcie zasilania: ~3× 400V ± 10% 50 / 60 Hz
- Prąd spawania TIG: 10 - 400A
- Cykl pracy TIG: 60%
- Pre-gaz: 0.1 – 2s
- Post-gaz: 0 – 10s
- Czas narastania prądu: 0 – 10s
- Czas opadania prądu: 0 – 10s
- Prąd impulsu: 10 – 400A
- Szerokość impulsu: 5 – 95%
- Częstotliwość pulsu: 0.5 – 999Hz
- Częstotliwość prądu AC: 50 – 250Hz
- Kształt przebiegu AC: prostokątny, sinusoidalny, trójkątny
- Balans AC: 10 – 99%
- Zajarzenie łuku: HF, bez HF
- Sterowanie: sterowanie w rękojeści UP&DOWN, sterowanie nożne przewodowe, pilot bezprzewodowy
- Prąd spawania MMA: 10 – 400
- Napięcie biegu jałowego: 74V
- Pobór prądu: AC: TIG 25.1 / MMA 19.4 DC: TIG 25.7 / MMA 32.7
- Klasa izolacji: H
- Stopień ochrony: IP21
- Waga: 78.5kg
- Wymiary: 1150 x 600 x 1200mm
- Przyłącze: 9SPA
TECHNOLOGIA IGBT
Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
ARC FORCE
Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
HOT START
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
ANTI STICK
To funkcja przeciwzwarciowa. Obniża ona prąd spawania do wartości minimalnej w momencie, gdy nastąpi przyklejenie elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to oderwanie elektrody od materiału spawanego oraz zabezpiecza uchwyt elektrodowy przed szkodzeniem.
HF - BEZTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU
Urządzenie wyposażone jest w jonizator umożliwiający bezstykowe zajarzanie łuku.
CZYTELNY PANEL STEROWANIA:
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Możliwość zapisania pełnych programów spawania. Bardzo szeroki wybór funkcji spawania.
TIG AC/DC
Spawanie metodą TIG prądem przemiennym. Jest to wymagane do spawania aluminium i jego stopów.
TIG PULS
Funkcja ma wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów.
PAMIĘĆ USTAWIEŃ
Funkcja pamięci ostatnich ustawień po włączeniu urządzenia oraz możliwość zapisu programów. Posiada 10 kanałów pamięci.
TRYB PRACY 2T / 4T
2T - Tryb dwutaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu powoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przyciskiem.
4T - Tryb czterotaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przycisk i prowadzić spawanie ze zwolnionym przyciskiem. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zakończenie spawania.
NARASTANIA PRĄDU
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
OPADANIA PRĄDU
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
CZAS PRZEDWYPŁYWU GAZU
Czas od wciśnięcia przycisku w rękojeści uchwytu i otwarcia zaworu gazowego do momentu zajarzenia łuku.
Zwykle powinien być dłuższy, aby dostarczyć gaz osłonowy do wylotu dyszy palnika w celu osłonięcia miejsca rozpoczęcia spawania oraz elektrody wolframowej.
CZAS POWYPŁYWU GAZU
Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego przed powietrzem oraz w celu studzenia elektrody wolframowej.
Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny. Podczas spawania w trybie TIG AC (prądem przemiennym) czas ten powinien być dłuższy.
CZĘSTOTLIWOŚC PULSE
Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.
CZĘSTOTLIOWŚĆ PRĄDU AC
Funkcja przydatna przy spawaniu aluminium. Im większa częstotliwość tym lepsza jakość spoiny oraz lepsze skupienie łuku
BALANS PRĄDU AC (AC BALANCE) 15 – 50%
Stosunek czasu trwania fazy dodatniej prądu do ujemnej. Zmniejszenie balansu powoduje wprowadzanie większej ilości ciepła w materiał, uzyskując węższą spoinę i głębsze wtopienie, a jednocześnie zmniejsza obciążenie cieplne elektrody wolframowej.
Zwiększenie balansu powoduje wprowadzenie mniejszej ilości ciepła w materiał, uzyskując lepsze czyszczenie, szeroką spoinę i płytsze wtopienie jednak znacząco obciąża elektrodę wolframową.
WYBÓR KSZTAŁTU FALI PRĄDU AC
- Fala sinusoidalna - Klasyczna fala, podobna do spawarek transformatorowych, preferowana przez starszych spawaczy.
- Fala prostokątna - Uniwersalny, najczęściej stosowany kształt fali do spawania każdego materiału. Generuje więcej ciepła w strefie spawania, większe wtopienie, niż pozostałe kształty.
- Fala trójkątna - Preferowana szczególnie przy spawaniu cienkich materiałów.
PRĄD POCZĄTKOWY
Prąd pojawiający się w obwodzie po wciśnięciu przycisku w rękojeści uchwytu. Im wyższy prąd początkowy, tym łatwiej zajarzyć łuk. Jednak podczas spawania cienkich blach zbyt wysoka wartość prądu początkowego może prowadzić do upalania blachy.
SZEROKOŚĆ PULSU
Czas trwania impulsu, pozwala na regulację głębokości wtopienia. Wzrost szerokości zwiększa głębokość wtopienia, zmniejszenie ogranicza ilość ciepła wprowadzanego do materiału, zmniejszając ryzyko przepalenia cieńszych blach lub mniejszych elementów.
TIG IMPULSE
Spawanie impulsowe jest odmianą spawania punktowego TIG umożliwiającą spajanie cienkich elementów, dzięki bardzo niskiej emisji ciepła w strefie łączenia. Polega na cyklicznym krótkotrwałym zajarzeniu i wygaszeniu łuku.
PRĄD PODSTAWY
Prąd odpowiedzialny za podtrzymanie procesu spawania, dolna wartość impulsu prądu. Ułatwia kontrolę ilości ciepła wprowadzanego do materiału. Regulacja prądu podstawy jest możliwa wyłącznie podczas spawania z pulsem.
SPOT
Spawanie punktowe TIG polegające na spajaniu cienkich elementów, dzięki bardzo niskiej emisji ciepła w strefie łączenia .Polega na cyklicznym krótkotrwałym zajarzeniu i wygaszeniu łuku.
KLASA IZOLACJI H
Rodzaj zastosowanych materiałów izolacyjnych, informujący o maksymalnej temperaturze pracy transformatora. Jej przekroczenie przy pracy ciągłej skraca żywotność oraz czas bezawaryjnej pracy transformatora. W przypadku klasy H 180°C.
MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA
Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
ŁATWY TRANSPORT
Wyposażenie spawarki w dwa uchwyty transportowe zapewnia wygodę podczas zmiany miejsc pracy.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada zintegrowaną chłodnicę co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
Dane techniczne
Rodzaj spawarki | TIG AC/DC |