Sherman DIGITIG 226P AC/DC PULS - Zestaw spawalniczy #7
Cena regularna:
2 764,50 zł
Promocja trwa do 30 września 2024
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
SHERMAN DIGITEC® DIGITIG 226P AC/DC - ZESTAW SPAWALNICZY #7
Marka: SHERMAN | Metody spawania: TIG AC/DC, MMA | Zasilanie: AC 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 25%
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Sherman Spawarka DIGITIG 226P AC/DC
- Uchwyt spawalniczy T-17/4m ERGO
- Przewód masowy
- Instrukcja
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
- Pedał sterowniczy CP3 (FP-N1) – DIGITIG 206P ACDC, DIGITIG 226P AC/DC
Cyfrowa spawarka DIGITIG 226P AC/DC służy do spawania ręcznego metodą
- TIG z jonizacyjnym zajarzaniem łuku (TIG HF) stali jakościowych, aluminium i innych metali kolorowych prądem stałym oraz przemiennym.
- MMA (elektrodą otuloną).
Zastosowanie techniki inwertorowej spowodowało znaczne zmniejszenie wymiarów oraz masy urządzeń, co umożliwia ich eksploatację w miejscach szczególnie trudnodostępnych.
Urządzenie wyposażone jest w opcję spawania metodą MMA z dostępną regulowaną funkcją ARC FORCE. Spawarka umożliwia pełną cyfrową regulację i sterowanie parametrami pulsu oraz częstotliwości prądu AC.
Ponadto możliwa jest regulacja narastania i opadania prądu oraz przedwypływu i powypływu gazu. Sterowanie urządzeniem może odbywać się zdalnie przy pomocy pedału sterowniczego (opcja).
Spawarka znajduje zastosowanie w szerokim zakresie zarówno przy pracach produkcyjnych, jak i usługowych.
DANE TECHNICZNE:
- Napięcie zasilania [V]: AC 230
- Technologia wykonania: IGBT
- Max prąd spawania MMA [A]: 160
- Max prąd spawania TIG AC [A]: 200
- Max prąd spawania TIG DC [A]: 200
- Cykl pracy MMA [%]: 30
- Cykl pracy TIG [%]: 25
- Napięcie w stanie bez obciążenia [V]: 62
- Czas narastania prądu [s]: 0 – 10
- Prąd początkowy [A]: 5-160
- Prąd podstawy [A]: 20-200
- Czas opadania prądu [s]: 0-15
- Prąd krateru [A]: 5-200
- Przedwypływ gazu [s]: 0,1 – 10
- Powypływ gazu TIG [s]: 0,5 – 15
- Częstotliwość pulsu TIG [Hz]: 0,2 – 200
- Szerokość pulsu TIG [%]: 20-80
- Częstotliwość AC [Hz]: 20 – 250
- Balans AC [%]: 15-85
- Max pobór mocy MMA [kVA}: 6
- Max pobór mocy TIG [kVA]: 6
- Max pobór prądu MMA [A]: 32,3
- Max pobór prądu TIG [A]: 27,5
- Zabezpieczenie sieci [A]: 25
- Waga [kg]: 12
- Wymiary (D x SZ x W) [cm]: 47 x 29 x 35
TECHNOLOGIA IGBT
Podstawą budowy układu przetwarzania energii elektrycznej spawarki są układy elektroniczne wykonane wtechnologii IGBT umożliwiające pracę w zakresie częstotliwości powyżej 200 kHz.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych i nie nadaje się do stosowania na deszczu
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Spawacz podaje elektrodę w miarę jej stapiania do spawanego przedmiotu tak, aby utrzymać łuk o stałej długości.
ARC FORCE
Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
TIG AC/DC
Umożliwia spawanie metodą TIG prądem przemiennym. Jest to wymagane do spawania aluminium i jego stopów.
HF
Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów ochronnych z łukiem pilotującym (bezdotykowy)
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 25% oznacza, że po 2,5 minutach pracy urządzenia jest wymagana 7,5-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
PRĄD POSTAWY
Prąd odpowiedzialny za podtrzymanie procesu spawania, dolna wartość impulsu prądu. Ułatwia kontrolę ilości ciepła wprowadzanego do materiału.
PRĄD POCZĄTKOWY
Prąd pojawiający się w obwodzie po wciśnięciu przycisku w rękojeści uchwytu. Im wyższy prąd początkowy, tym łatwiej zajarzyć łuk.
Jednak podczas spawania cienkich blach zbyt wysoka wartość prądu początkowego może prowadzić do upalania blachy. W niektórych trybach spawania prąd nie rośnie w celu podgrzania spawanego elementu.
PRĄD KRATERU
Prąd stosowany w niektórych trybach spawania, kiedy łuk nie jest wygaszany od razu po fazie opadania prądu spawania. Pozwala na wypełnienie krateru a końcu spoiny.
TRYB PRACY 2T / 4T
2T - Tryb dwutaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu powoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przyciskiem.
4T - Tryb czterotaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przycisk i prowadzić spawanie ze zwolnionym przyciskiem. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zakończenie spawania.
CZAS OPADANIA PRĄDU
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
CZAS NARASTANIA PRĄDU
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
TIG PULS
Ma wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów.
SPOT
Spawanie punktowe – czas, po jakim automatycznie nastąpi zakończenie spawania. Zakres regulacji: 0,5 – 10s.
CZAS PRZEDWYPŁYWU GAZU
Czas od wciśnięcia przycisku w rękojeści uchwytu do momentu zajarzenia łuku. Zwykle powinien być dłuższy niż 0,5 s aby dostarczyć gaz osłonowy do wylotu dyszy palnika. w celu osłonięcia miejsca rozpoczęcia spawania oraz elektrody wolframowej .
W przypadku dłuższego przewodu doprowadzającego gaz z butli czas przedwypływu powinien być dłuższy.
CZAS POWYPŁYWU GAZU
Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego przed powietrzem oraz w celu studzenia elektrody wolframowej.
Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny.
SZEROKOŚĆ PULSU
Czas trwania impulsu, pozwala na regulację głębokości wtopienia. Wzrost szerokości zwiększa głębokość wtopienia, zmniejszenie ogranicza ilość ciepła wprowadzanego do materiału, zmniejszając ryzyko przepalenia cieńszych blach lub mniejszych elementów.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU
Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC
Funkcja przydatna przy spawaniu aluminium. Im większa częstotliwość tym lepsza jakość spoiny oraz lepsze skupienie łuku.
BALANS PRĄDU AC
Stosunek czasu trwania fazy dodatniej prądu do ujemnej. Zmniejszenie balansu powoduje wprowadzanie większej ilości ciepła w materiał, uzyskując węższą spoinę i głębsze wtopienie, a jednocześnie zmniejsza obciążenie cieplne elektrody wolframowej.
Zwiększenie balansu powoduje wprowadzenie mniejszej ilości ciepła w materiał, uzyskując lepsze czyszczenie, szeroką spoinę i płytsze wtopienie jednak znacząco obciąża elektrodę wolframową.
MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA
Obudowa urządzenia wykonana jest lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
Dane techniczne
Rodzaj spawarki | TIG AC/DC |