Sherman DIGIMIG 200 Synergic

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 532,60 zł 1532.60
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2
Producent: Sherman
Kod produktu: 7812298

Opis

SPAWARKA SHERMAN DIGIMIG 200 SYNERGIC

Marka: SHERMAN | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG DC, LUTOSPAWANIE | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 45% MIG / 60% TIG

Umożliwia spawanie metodami:

 • MMA (elektrodą otuloną),
 • TIG Lift,
 • MIG/MAG

DANE TECHNICZNE

 • Napięcie zasilania: AC 230V 50Hz
 • Maksymalny pobór mocy: 6,6 kVA
 • Znamionowy prąd spawania/cykl pracy: MIG: 200A / 45%; MMA: 180A / 60%; TIG: 200A / 60%
 • Znamionowe napięcie w stanie bez obciążenia 65 V (9V z VRD)
 • Średnice szpul z drutem: 100mm, 200mm
 • Maksymalny pobór prądu: MIG: 33 A; MMA: 33 A; TIG: 24 A
 • Masa: 13 kg
 • Wymiary [mm]: 480 x 210 x 330
 • Stopień ochrony: IP21

ZAKRESY REGULACJI PARAMETRÓW

 • Prąd spawania: MIG: 30 – 200 A; MMA: 20 – 180 A; TIG:10 – 200 A
 • Napięcie spawania: MIG: 17,5 – 24,7 V
 • Prędkość podawania drutu: 2 – 15 m/min
 • Indukcyjność: -10 – +10%
 • Czas upalania drutu 0 – 10
 • Prędkość dojazdowa podajnika 0 – 10
 • Korekcja napięcia spawania -5 – +5 V
 • ARC FORCE (MMA): 0 – 10 A
 • HOT START (MMA) 0 – 10 A

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 45% oznacza, że po 4,5 minuty pracy urządzenia jest wymagana 5,5-minutowa przerwa. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza zasilanie spawarki. Po kilku minutach następuje ochłodzenie urządzenia do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie. Nie należy w tym czasie odłączać zasilania, gdyż pracujący w sposób ciągły wentylator chłodzi wewnętrzne radiatory urządzenia w celu szybszego obniżenia temperatury. Po ponownym uruchomieniu należy pamiętać o ograniczeniu parametrów spawania w celu dalszej ciągłej pracy urządzenia

METODA MIG SYNERGICZNA I MANULANA

Podczas spawania metodą MIG urządzenie może działać w trybie synergicznym oraz manualnym.

Tryb synergiczny pozwala dobrać parametry spawania mniej doświadczonym użytkownikom. W trybie tym urządzenie automatycznie dobiera prąd spawania i prędkość posuwu drutu w zależności od rodzaju spawanego materiału i średnicy drutu elektrodowego. Istnieje możliwość korekcji napięcia spawania.

Tryb manualny pozwala użytkownikowi regulować napięcie spawania, i prędkość podawania drutu. Istnieje również możliwość wyboru średnicy drutu i rodzaju spawanego materiału, co zmienia charakterystykę pracy urządzenia.

Zarówno w trybie synergicznym jak i manualnym możliwa jest regulacja indukcyjności, prędkości dojazdowej podajnika, upalania drutu, funkcji HOT START oraz trybu sterowania urządzenia (2T/4T).

PRĘDKOŚĆ DOJAZDOWA PODAJNIKA

Urządzenie pozwala regulować prędkość z jaką podawany jest drut do momentu zajarzenia łuku.

CZAS UPALANIA DRUTU

Możliwa jest regulacja czasu, przez który napięcie na wyjściu urządzenia jeszcze występuje po zatrzymaniu podawania drutu. Funkcja ta zapobiega utknięciu drutu spawalniczego w materiale spawanym oraz przygotowuje koniec drutu do następnego zajarzenia łuku. Wyższe wartości funkcji powodują upalanie drutu bliżej końcówki prądowej

TRYB STEROWANIA URZĄDZENIEM (2T/4T)

W trybie dwutaktu wciśnięcie przełącznika w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przełącznikiem. Zwolnienie przełącznika spowoduje zakończenie spawania.

W trybie czterotaktu wciśnięcie przełącznika w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przełącznik i prowadzić spawanie ze zwolnionym przełącznikiem.

Ponowne wciśnięcie przełącznika spowoduje zakończenie spawania.

KOREKCJA NAPIĘCIA SPAWANIA W TRYBACH SYNERGICZNYCH

Po ustawieniu prądu spawania w trybach synergicznych możliwa jest korekcja napięcia spawania. Po ustawieniu prądu spawania pokrętłem (E) można dokonać korekty napięcia spawania wciskając przycisk (C) i obracając pokrętło (E).

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Regulacja indukcyjności umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz podczas lutospawania elementów ocynkowanych.

Zmiana wartości indukcyjności wpływa również na zmniejszenie ilości odprysków spawalniczych podczas spawania w osłonie CO2. Im wartość indukcyjności jest większa (+) zmniejsza się ilość odprysków, gdy wartość jest ujemna (-), zwiększa się ilość odprysków. Optymalne ustawienie wartości indukcyjności zależy od kilku czynników i może różnić się od standardowych zaleceń, dlatego należy ją dobrać doświadczalnie podczas prób spawania.

Regulacja tego parametru umożliwia również lutospawanie cienkich (do 3 mm) elementów ocynkowanych drutami wykonanymi ze stopu miedzi CuSi3 w osłonie czystego argonu lub w niektórych przypadkach mieszanki Ar/CO2 w stosunku (82/18).

SPAWANIE STOPÓW ALUMINIUM

W trybie synergicznym można wybrać program do spawania aluminium. Program został dobrany do spawania drutami AlMg5 typ ER 5356, który nadaje się do spawania wszelkich rodzajów konstrukcji i kształtowników.

Spawanie aluminium nie należy do czynności prostych, wymaga od spawacza doświadczenia, wiedzy oraz zachowania pewnych praktyk, które ułatwią wykonywanie spoin na elementach aluminiowych. Urządzenie w programie synergicznym dobiera parametry wyjściowe dla odpowiedniego gatunku materiałów i typów drutów. W zależności od potrzeb należy wprowadzić odpowiednie korekty napięcia oraz indukcyjności, aby uzyskać pożądany efekt.

Należy przede wszystkim pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które znacząco wpływają na wygląd spoiny oraz mają wpływ na poprawny przebieg procesu spawania.

FUNKCJE METODY MMA

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

Funkcja ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku. Zmniejszenie wartości daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopienia, natomiast zwiększenie wartości powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody

Funkcja HOT START nazywana jest popularnie gorącym startem. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. HOT START ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego.

Funkcja ANTI STICK to funkcja przeciwzwarciowa. Obniża ona prąd spawania do wartości minimalnej w momencie, gdy nastąpi przyklejenie elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to oderwanie elektrody od materiału spawanego oraz zabezpiecza uchwyt elektrodowy przed szkodzeniem.

TIG DC LIFT

Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych za pomocą uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści.

Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

Zastosowanie tej metody umożliwia spawanie wszystkich rodzajów stali tj. węglowych, stopowych, nierdzewnych, kwasoodpornych, a także stopów miedzi, np. brązy czy mosiądze.

UWAGA! Uchwyt TIG nie stanowi standardowego wyposażenia zestawu. Można dokupić taki uchwyt na naszych pozostałych aukcjach.

SPOOL-GUN

Urządzenie umożliwia podłączenie uchwytu typu Spool Gun (SG) z zamontowanym w nim mini podajnikiem drutu i szpulą D100 drutu stalowego lub kolorowego.

UWAGA! Uchwyt SPOOL-GUN nie stanowi standardowego wyposażenia zestawu. Można dokupić taki uchwyt na naszych pozostałych aukcjach.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum lub Lutospawania poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).

UCHWYT MIG

 • Typ uchwytu: TW-15
 • Maksymalna obciążalność prądowa: 200 A (CO2)
 • Rodzaj chłodzenia: gazem
 • Przepływ gazu chłodzącego: 10-18 l/min
 • Długość: 3 m

WYPOSAŻENIE

 • Sherman DIGIMIG 200 Synergic
 • Uchwyt spawalniczy TW-15
 • Przewód elektrodowy
 • Przewód masowy z zaciskiem kleszczowym

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl