Spartus Spawarka ProMIG 200PFC w pakiecie SPM 150R - 3m

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 626,90 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
4626.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Spartus
Kod produktu: PROMIG200PFC-PAK-15R-3

Opis

SPARTUS ProMIG 200PFC + SPM 150R

Marka: SPARTUS| Metody spawania: MIG,MMA,TIG LIFT | Zasilanie: AC 230V/50Hz | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 40%

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • SPARTUS® Spawarka ProMIG 200PFC
 • SPARTUS® uchwyt  MIG SPM 150R [obrotowy korpus palnika] 3m
 • Uchwyt elektrodowy 3m
 • Przewód masowy 3m
 • Wężyk gazowy
 • Instrukcja obsługi

Pozostałe akcesoria potrzebne do pełnego eksploatowania spawarki takie jak

 • butla z gazem,
 • reduktor
 • druty spawalnicze
 • przyłbica, rękawice
 • części zamienne uchwytu spawalniczego

można znaleźć u nas na pozostałych aukcjach lub spawarkę w zestawie z podanymi akcesoriami.

SPARTUS® ProMIG 200PFC to profesjonalny, przenośny, wieloprocesowy półautomat spawalniczy. Umożliwia spawanie metodami MIG/MAG, TIG Lift oraz MMA maksymalnym prądem spawania o natężeniu 200A. Zasilany jest z sieci jednofazowej 230V.

Urządzenie wykonane jest z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak: technologia inwertorowa, tranzystory mocy IGBT, kontroler MCU, technologia PWM, filtr PFC.

Wszystkie wykorzystane rozwiązania technologiczne zapewniają stabilne parametry wyjściowe w zróżnicowanych warunkach, co przekłada się bezpośrednio na znakomitą charakterystykę łuku i jakość złącza spawanego.

ProMIG 200PFC wyposażony jest w cyfrowy, kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości. Został zaprogramowany z myślą o maksymalnej wygodzie podczas ustawiania parametrów.

Niewątpliwą zaletą jest wielojęzyczny interfejs, dostępny w językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, słoweńskim, portugalskim, litewskim, serbskim, czeskim.

Kompaktowe rozmiary i zaawansowane technologicznie rozwiązania czynią z tej spawarki doskonałe urządzenie dla przemysłu stoczniowego do wykonywania drobnych napraw i remontów.

Znajduje również zastosowanie w szeroko rozumianych pracach warsztatowych, lekkich pracach produkcyjnych oraz w motoryzacji – naprawy blacharskie karoserii samochodowych: spawanie i lutospawanie CuSi3, spawanie układów wydechowych.

DANE TECHNICZNE:

 • Napięcie zasilania: ~1× 230V ± 10% 50 / 60 Hz
 • Prąd spawania MIG: 25 - 200A
 • Cykl pracy MIG: 40%
 • Napięcie wyjściowe pracy: 15.3 - 24V
 • Typ podajnika: wbudowany, 2 - rolkowy
 • Prędkość podawania drutu: 1.5 - 13m/min
 • Szpula drutu: ≤ 5kg / ∅200mm
 • Średnica drutu: 0.6 / 0.8 / 1.0mm
 • Tryb pracy 2T/4T: tak
 • Prąd spawania TIG: 10 - 200A
 • Czas opadania prądu: 0 - 10s
 • Prąd spawania MMA: 10 - 200A
 • Arc Force: tak
 • Hot Start: tak
 • VRD: tak
 • Pobór prądu: MIG 25.4A / MMA 28.8A / TIG 20A
 • Współczynnik mocy (cosφ): 0.99
 • Sprawność η: 85
 • Klasa izolacji: H
 • Stopień ochrony: IP21S
 • Waga: 16.4kg
 • Wymiary: 600 x 210 x 410mm

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych i nie nadaje się do stosowania na deszczu i śniegu.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 40% oznacza, że po 4 minutach pracy urządzenia jest wymagana 6-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

MMA

Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

ARC FORCE

Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.

VRD

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

HOT START

Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.

SYNERGIA

Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb.

16 PROGRAMÓW SYNERGICZNYCH

ProMIG 200PFC wyposażony jest w 16 gotowych, synergicznych programów do spawania takich materiałów jak: stal, stal nierdzewna, aluminium oraz daje możliwość lutospawania CuSi3. Użytkownik wybiera tylko rodzaj materiału spawanego i średnicę drutu. Następnie po ustawieniu grubości materiału, parametry dopasowują się automatycznie. Dodatkowo pozwala na wprowadzenie ręcznej korekty parametrów.

2 ROLKOWY PODAJNIK DRUTU

Profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych, posiada mocny silnik, który pozwala na stabilne podawania drutu bez zacinania. Wyposażony jest w 2 rolki napędowe.

PŁYNNA REGULACJA POSUW DRUTU

Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

2T/4T

2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU

Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.

WAVE CONTROL

Precyzyjna regulacja dynamiki łuku, zapewnia pełną kontrolę nad łukiem spawalniczym – ograniczając do minimum ilość odprysków spawalniczych. Pozwala również na kontrolę szerokości i głębokości wtopienia.

BURN BACK

Kontrola czasu upalania końca drutu, pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej. Ułatwia również wykonywanie krótkich łączeń podczas spawania MIG/MAG.

SLOW FEED

Miękki rozruch podajnika. Funkcja pomocna przy dużych prędkościach podawania drutu. Umożliwia stabilne zajarzenie łuku już od momentu rozpoczęcia spawania, dzięki czemu ryzyko powstawania wad spawalniczych na początku spoiny ograniczone jest do minimum.

PRZENOŚNY I LEKKI

Kompaktowe rozmiary, niewielka waga i specjalna konstrukcja , sprawiają że urządzenie ProMIG 200PFC jest niezwykle poręczne i łatwe w transporcie. Doskonale sprawdzi się do profesjonalnych prac remontowych w terenie.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.

POST GAS

Regulacja czasu wypływu gazu osłonowego po spawaniu.

CZAS OPADANIA PRĄDU

Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum  poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).

SPAWANIE METODĄ TIG LIFT

Urządzenie SPARTUS® EasyMIG 215 daje możliwość spawania metodą TIG (w osłonie argonu), po podłączeniu dodatkowego uchwytu spawalniczego TIG z zaworkiem gazu w rękojeści do spawarki inwerterowej.

Zajarzenie łuku dochodzi w wyniku potarcia elektrody ze spawanym materiałem.

SPAWANIE UCHWYTEM TYPU SPOOL GUN

Spawarka daje możliwość spawania uchwytem z wbudowanym podajnikiem drutu. Szpula z drutem spawalniczym D100 umieszczona jest w rękojeści uchwytu.

Zastosowanie uchwytu Spoolgun umożliwia spawanie dwoma różnymi drutami bez konieczności przezbrajania spawarki.

Uchwyt Spoolgun jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Szpula 1 kg / 5 kg
Podajnik drutu 2 Rolki
Maksymalny prąd spawania 200 A
Synergia Tak
Puls Nie
Lutospawanie Tak
Spawanie drutem samoosłonowym Tak
Rodzaj spawarki MIG/MAG

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium