Spawarka TIG AC/DC czy DC? Wybór jest całkiem spory!

Spawarki TIG AC/DC czy DC nieustannie zyskują na popularności. Ta metoda, bez względu na używane urządzenie niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze dzięki niej dysponujesz dużą kontrolą nad jeziorkiem spawalniczym, do którego podajesz dodatkowe spoiwo. To ułatwia pracę, nawet jeżeli nie posiadasz dużego doświadczenia w tej sprawie. Po drugie, ograniczony jest rozprysk materiału i estetyka łączenia. Jednak sprzęt na prąd stały i przemienny nie jest sobie równy. Pomiędzy takimi maszynami znajdziemy kilka różnic, oto one.

Spawarki TIG na prąd stały i zmienny — czyli, które służą do czego?

Zajmijmy się najpierw odkodowaniem nomenklatury. Oznaczenie AC/DC załączone do spawarki TIG oznacza, że ten sprzęt może pracować na prądzie stałym i zmiennym. Samotne litery DC tylko i wyłącznie na tym drugim. Co to oznacza dla ciebie w praktyce?

Spawarka TIG AC/DC — doskonała do aluminium

Jeżeli oczekujesz uniwersalności od zakupionego urządzenia, to zdecydowanie powinieneś wybrać spawarki TIG AC/DC. Czy to dla ciebie wiele zmienia? Oczywiście, że tak. Podczas pracy na prądzie stałym doskonale poradzisz sobie z łączeniem elementów aluminiowych. Ponadto będziesz mógł swobodnie spawać metale zawierające magnez.

Spawarki TIG DC — kiedy warto po nie sięgnąć?

Spawarki TIG DC także są bardzo przydatne. To konstrukcje prostsze i tańsze od swoich odpowiedników pracujących w zakresie AC/DC. Ich atutem jest także mniejsza waga i większa poręczność. Sprawdzą się w twoim warsztacie jako uzupełnienie i zabezpieczenie zestawu narzędzi. Ponadto, jeśli potrzebujesz takiego sprzętu do łączenia elementów stalowych, to będzie on w zupełności wystarczający. Pamiętaj jedynie, że te mechanizmy generują spore temperatury na biegunie dodatnim. Dlatego warto, żeby podczas pracy wyposażyć się w biegunowość ujemną. Pozwoli ci to uniknąć nagrzewania się uchwytu.

Zalety spawarek TIG — na co zwrócić uwagę?

Spawarki TIG AC/DC oraz DC to bardzo praktyczne urządzenia. Cała praca odbywa się w gazie osłonowym doprowadzonym z butli. Jest to zwykle hel lub argon. Dzięki łukowi elektrycznemu z łatwością można scalać nawet cienką blachę, a podając drut spawalniczy do jeziorka uzupełnisz braki materiału.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl