Welder Fantasy JET TIG II AC/DC 200-S SPOT - Zestaw spawalniczy #7
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
WELDER FANTASY JET TIG AC/DC 200-S SPOT/COLD - ZESTAW SPAWALNICZY #7
Producent: Welder Fantasy | Metody spawania: MMA, TIG, | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 60% |
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Welder Fantasy Spawarka JET TIG II AC/DC 200-S IGBT,
- Uchwyt spawalniczy PARKER SUREGRIP SGT26 FLEX TIG SRT 26-4m - z regulacją natężenia prądu spawania,
- Uchwyt masowy 3m,
- Uchwyt elektrodowy 3m,
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.
- Urządzenie wyposażone jest we wtyczkę przemysłową 230V 32A.
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
- Pedał nożny sterowniczy JET TIG II AC/DC 200-S
Welder Fantasy to marka utworzona przez firmę FACHOWIEC w 1991 roku. Spawarki inwertorowe TIG/MMA, półautomaty spawalnicze MIG/MAG, przecinarki plazmowe oraz pozostały sprzęt asygnowany znakiem Welder Fantasy, od wielu aj uż lat znajduje uznanie tysięcy warsztatów i przedsiębiorstw w Polsce i zagranicą. Marka Welder Fantasy to:
- Najwyższa jakość urządzeń
- Gwarancja niezawodności
- Wysokie parametry pracy
- Lider na polskim rynku
Urządzenie najwyższej klasy wyznacza nowe standardy wśród maszyn spawalniczych AC/DC, a przyjazny panel sterowania zapewnia dobór wszystkich niezbędnych parametrów pracy.
Przemysłowe urządzenia Welder Fantasy JET TIG II AC/DC 200 SPOT IGBT to mikroprocesorowe źródła spawalnicze oparte na technologii IGBT i przystosowane do spawania:
- Stali węglowych, nierdzewnych, kwasoodpornych
- Miedzi, mosiądzu, magnezu, tytanu
- Wszystkich stopów aluminium
DANE TECHNICZNE:
- Napięcie zasilania: 1~230V 50 Hz
- Pobór mocy TIG/MMA: 6 kVA
- Zabezpieczenie zwłoczne min.: 20A TYP C
- Klasa izolacji: F
- Stopień ochrony obudowy: IP21
- Wymiary: 575x230x435 mm
- Waga: 26 kg
- Zakres prądu spawania TIG DC: 3-200 A
- Zakres prądu spawania TIG AC: 5-200 A
- Sprawność TIG 60%: 200 A
- Sprawność TIG 100%: 160 A
- Przebieg kształtu fali: prostokątny, trapezowy, trójkątny, sinusoidalny
- Regulacja częstotliwości prądu AC: 20-250 Hz
- Balans prądu w trybie AC: 5%-95%
- Gas początkowy / końcowy tryb AC/DC: 0-10 / 0-25 s
- Prąd początkowy / końcowy tryb DC: 3-200 / 3-200 A
- Prąd początkowy / końcowy tryb AC: 5-200 A
- Czas narastania / opadania tryb AC/DC: 0-10 s / 0-10 s
- Podstawa pulsu AC/DC: 3-100%
- Czas trwania pulsu AC/DC: 5%-95%
- Częstotliwość prądu mieszanego Advanced AC: 0,1-10 Hz
- Częstotliwość prądu pulsującego Standard DC: 0,1-500 Hz
- Częstotliwość prądu pulsującego Standard AC Square (prostokątny): 0,1-250 Hz
- Częstotliwość prądu pulsującego Standard AC Soft Square, Triangular, Sine: 0,1-250 Hz
- Funkcja zajarzenia łuku TIG: HF (jonizator) / LIFT
- Napięcie biegu jałowego MMA / VRD MMA: 70 / 21 V
- Zakres prądu spawania MMA DC+ / DC-: 10-160 A
- Sprawność MMA 60%: 160 A
- Sprawność MMA 100%: 130 A
- ARC FORCE: 0-100%
- HOT START TIME: 0-2 s
- HOT START AMPS: 0-100%
TECHNOLOGIA IGBT
Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Spawacz podaje elektrodę w miarę jej stapiania do spawanego przedmiotu tak, aby utrzymać łuk o stałej długości. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
VRD
Dostępna w trybie MMA funkcja VRD (Voltage Reduction Device – moduł redukujący napięcie spoczynkowe (biegu jałowego) obwodu wtórnego urządzenia). Zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza ryzyko porażenia prądem.
ARC FORCE
Funkcja stabilizująca łuk poprzez utrzymywanie wartości napięcia łuku spawalniczego niezależnie od jego długości oraz ułatwiająca kontrolę na ilością odprysków.
HOT START
W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania
URZĄDZENIE POZWALANA NA SPAWANIE METODAMI:
TIG DC lift-arc - W metodzie TIG (ang.: Tungsten Inert Gas) łuk elektryczny zajarza się w osłonie gazu obojętnego (argonu), między spawanym elementem a nietopliwą elektrodą, wykonaną z czystego wolframu lub wolframu z dodatkami. W trybie TIG lift-arc zajarzenie łuku następuje w chwili zetknięcia elektrody ze spawanym elementem. W trybie TIG DC prąd jest stały.
TIG DC HF - W celu zupełnego wyeliminowania możliwości zanieczyszczenia spoiny wolframem, zaleca się, by elektroda nie dotykała spawanego elementu; w tym właśnie celu używa się bezstykowego zajarzania łuku przy wykorzystaniu wyładowań o wysokich częstotliwościach generowanych przez wbudowany w urządzenie jonizator.
TIG DC PULS lift-arc - zajarzenie łuku następuje poprzez kontakt elektrody ze spawanym materiałem, funkcja puls pozwala na spawanie cienkich elementów poprzez okresowe zmiany natężenia prądu.
TIG DC PULS HF - zajarzenie bezstykowe HF za pomocą jonizatora w trybie TIG DC PULS
TIG AC lift-arc - funkcja pozwalająca na spawanie aluminium poprzez zastosowanie prądu przemiennego, który pełni przy spawaniu aluminium funkcję czyszczenia katodowego. Dzięki możliwości ustawienia parametru AC BALANCE, czyli balansu prądu przemiennego, jest możliwa regulacja stosunku czasu trwania jego faz względem siebie.
TIG AC HF - analogiczna funkcja umożliwiająca spawanie aluminium prądem przemiennym, zajarzenie następuje bezstykowo poprzez prąd o wysokiej częstotliwości generowany przez jonizator
TIG AC PULS lift-arc - spawanie w tym trybie to połączenie zastosowania prądu przemiennego z pulsem, które umożliwia spawanie bardzo cienkich elementów z aluminium. Zajarzenie łuku następuje poprzez kontakt elektrody z materiałem spawanym.
TIG AC PULS HF - funkcja umożliwiająca spawanie wykonanych z aluminium elementów o małej grubości. Zajarzenie bezstykowe dzięki zastosowaniu jonizatora.
FUNKCJE PANELU
Możliwość skorzystania z zaprogramowanych przez użytkownika ustawień fabrycznych do spawania aluminium i stali (60 kanałów pamięci). Możliwość wyboru kształtu fali:
- ADVANCED SQUARE - prostokątny kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu
- SOFT SQUARE - trapezowy kształt fali prądu przemiennego jest stosowany do spawania aluminium z dodatkiem krzemu
- TRIANGULAR - ustawienie trójkątnego kształtu fali prądu jest optymalne do spawania cieńkich elementów, w tym do anodyzowanego aluminium
- SINE - sinusoidalny przebieg fali jest polecany do spawania czystego aluminium 99,999%
TIG AC + DC - funkcja ADVANCED AC umożliwia spawanie prądem mieszanym AC DC- W pojedynczym cyklu dochodzi do przejścia między prądem przemiennym AC, a prądem stałym z biegunowością ujemną DC(-). Cykl ten powtarza się przez cały proces spawania. Spawanie prądem mieszanym, jest szczególnie przydatne podczas łączenia elementów o różnej grubości. Zmniejsza się również, emisja hałasu w porównaniu do spawania prądem przemiennym AC.
TIG COLD WELDING - funkcja powoduje generowanie wyładowań łuku spawalniczego o dużej mocy w bardzo krótkim czasie (nawet do 0,001s). Umożliwia to łączenie spawanych elementów bez dodatku spoiwa w tym również materiałów różnoimiennych. Funkcja COLD WELDING przydatna jest szczególnie podczas łączenia elementów o grubości poniżej 1mm, napawania krawędzi oraz wszędzie tam gdzie istotne jest jak najmniejsze nagrzanie spawanych elementów.
MMA DC+ - W metodzie MMA wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Pomiędzy końcem elektrody, a spawanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny. Zajarzenie łuku powstaje przez dotknięcie końcem elektrody do materiału spawanego. MMA DC+ oznacza spawanie z dodatnią biegunowością - więcej ciepła wydziela się w materiale, a mniej w elektrodzie.
MMA DC- - różnica między MMA DC+ polega na tym, że biegunowość w trybie MMA DC - jest ujemna, a więc rozkład ciepła jest odwrotny - więcej ciepła wydziela się na elektrodzie, a mniej w spawanym materiale.
MMA VRD DC+ - dostępna w trybie MMA DC+ funkcja VRD ( Voltage Reduction Device – moduł redukujący napięcie spoczynkowe (biegu jałowego) obwodu wtórnego urządzenia. Zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza ryzyko porażenia prądem. Funkcja wyłącza i włącza zasilanie spawania, gdy w trakcie spawania zmierzony zostanie opór między końcówkami elektroda - element spawany.
MMA VRD DC- - dostępna w trybie MMA DC- funkcja VRD ( Voltage Reduction Device) działa w analogiczny sposób do MMA VRD DC+, różnica polega na ujemnej biegunowości.
SPOT
Spawanie TIG SPOT stosuje się do zakładkowego łączenia (sczepiania) cienkich blach (do 1,5 mm, przy nawierceniu do 5mm – złącze otworowo-punktowe) ze stali, stali stopowych, a także do łączenia blach przed spawaniem doczołowym.
Metoda polega na wprowadzeniu krótkiego impulsu cieplnego (0,1-4 s), podczas którego powierzchnia blachy, na którą oddziałuje łuk elektryczny zostaje nadtopiona i przyspawana do blachy znajdującej się bezpośrednio pod nią.
PULS TAC
Umożliwia wydajny sposób łączenia cienkich blach, z zachowaniem małej ilości wprowadzonego ciepła, co w znacznym stopniu zmniejsza odkształcenia materiału. Duża częstotliwość prądu pulsującego umożliwia bardzo szybkie utworzenie jeziorka, co powoduje natychmiastowe utworzenie spoiny, sczepu.
W tym trybie, możliwe jest wstępne połączenie spawanych elementów serią krótkich spawów, umożliwiając tym samym wstępne ułożenie spawanych elementów względem siebie.
ZAOKRĄGLANIE ELEKTRODY
Pozwala na krótkotrwałe zajarzenie łuku, w celu nadtopienia końcówki zaostrzonej elektrody i uformowania zaokrąglenia na jej szczycie.
Zaokrąglona końcówka elektrody zapobiega błądzeniu łuku spawalniczego, które może być powodowane przez nieodpowiednie przygotowanie elektrody nietopliwej. Dodatkową zaletą stosowania zaokrąglania elektrody jest większa głębokość wtopienia.
PFC
Power Factor Correction - zwiększanie współczynnika mocy do wartości możliwie bliskiej 100% w celu zmniejszenia strat mocy w liniach przesyłowych.
2T/4T
2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
PRE GAS
Regulacja czasu wypływu gazu osłonowego przed spawaniem.
POST GAS
Regulacja czasu wypływu gazu osłonowego po spawaniu.
CZAS NARASTANIA PRĄDU
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
CZAS OPADANIA PRĄDU (DOWN SLOPE) .
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
Dane techniczne
Rodzaj spawarki | TIG AC/DC |