Thyssenkrupp ENERGOmatic 230 Double Pulse - Zestaw spawalniczy #1

zestaw1.webp
 • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 2 488,65 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
2488.65
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: THYSSENKRUPP
Kod produktu: SET1-ENERGOMATIC230DP5KG

Opis

THYSSENKRUPP PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY ENERGOmatic 230 Double Pulse - ZESTAW SPAWALNICZY #1

Marka: Thyssenkrupp | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG DC LIFT Zasilanie: AC 230V | Prąd spawania: 230A | Sprawność: 45%

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • Urządzenie spawalnicze THYSSENKRUPP ENERGOmatic 230
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG 3m MB-25
 • Przewód roboczy MMA
 • Przewód z zaciskiem masowym
 • Instrukcja obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

 • Vogelmann Butla z gazem MIX Ar/CO2 8l 150bar
 • Vogelmann Reduktor gazowy Exakt
 • Vogelmann Spray antyodpryskowy 400ml
 • Vogelmann Drut spawalniczy SG2 0,8mm 5kg

Spawarka półautomatyczna, wielofunkcyjna 4w1 – 230 Double Pulse 5kg. Ten wszechstronny sprzęt sterowany za pomocą mikroprocesora oferuje różne metody spawania.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz spawać metodą MIG/MAG, TIG, elektrodą otuloną czy spawania punktowego, ENERGOmatic 230 jest gotowa na każde zadanie.

Jest to idealne narzędzie dla ambitnych spawaczy poszukujących wszechstronności i efektywności w jednym urządzeniu.

Nowoczesna technologia IGBT oraz podwójny puls zapewnią Ci kontrolę nad parametrami spawania, umożliwiają spawanie różnych materiałów i zwiększą wydajność pracy. Co równie istotne - intuicyjny panel sterowania pozwoli Ci pracować szybko i efektywnie.

Za pomocą tej spawarki możesz spawać stal niskowęglową, niskostopową,  wysokostopową, nierdzewną i kwasoodporną, aluminium i jej stopy i wiele innych materiałów.

Szczególnie przydatna do spawania w warsztatach blacharsko lakierniczych, naprawczych, ślusarskich, w produkcji i motoryzacji  do spawania blach ocynkowanych i lutospawania.

DANE TECHNICZNE:

 • Zasilanie: 1-fazowe, 230V ± 15%, 50/60 Hz
 • Napięcie biegu jałowego: 71V
 • Klasa ochrony obudowy: IP21S
 • Zabezpieczenie: 32A
 • Prąd spawania: 20 - 230A
 • Obciążenie dopuszczalne MMA: 40% cyklu pracy 200A; 60% cyklu pracy 170A; 100 % cyklu pracy 150 A
 • Obciążenie dopuszczalne MIG: 45 % cyklu pracy 230A; 60 % cyklu pracy 180A; 100 % cyklu pracy 160A
 • Obciążenie dopuszczalne TIG LIFT: 30 % cyklu pracy 230A; 60% cyklu pracy 190A; 100% cyklu pracy 170A
 • Średnica drutu: 0,6 - 1,2 mm
 • Prędkość podawania drutu: 2 - 18m/min
 • Waga urządzenia: 11 kg
 • Waga z opakowaniem: 13,5 kg
 • Wymiary produktu: 550 x 290 x 470 mm
 • Wymiary opakowania: 660 x 340 x 520 mm

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury  umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 45% oznacza, że po 4,5 minutach pracy urządzenia jest wymagana 5,5-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

MMA

Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

ANTI STICK

Zabezpieczenie przeciwzwarciowe, obniżające prąd spawania w przypadku przyklejenia elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to jej odklejenie i zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem.

VRD

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

HOT START

Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.

SYNERGIA

Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów, w tym program lutospawania.

ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU

Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

2T/4T

2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

MIG PULSE

Zaawansowana forma spawania, która wykorzystuje najlepsze z form transferu roztopionego materiału elektrody na spawany przedmiot. W przeciwieństwie do zwarć, spawanie impulsowe nie wytwarza rozprysków ani nie grozi zimnym „dociekiem”.

Dzięki schłodzeniu procesu łuku natryskowego, pulsacyjny MIG jest w stanie rozszerzyć zakres spawania, a mniejszy wkład ciepła nie powoduje problemu z przepalaniem cienkich materiałów. MIG PULSE jest jednym z najlepszych procesów spawalniczych dla szerokiej gamy zastosowań i rodzajów metalu.

MIG PODWÓJNY PULS

Metoda MIG/MAG z podwójnym pulsem pozwala na regulację pulsacji prądu (balans pulsu) oraz na dostosowanie prędkości podawania drutu. Dzięki temu doskonalimy wygląd spoiny. Podczas spawania metodą MIG/MAG z podwójnym pulsem, impulsy prądowe występują w dwóch zakresach.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.

PŁYNNA REGULACJA POSUWU DRUTU

Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum  poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).

BURN BACK

Precyzyjna regulacja czasu upalania końca drutu spawalniczego pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej.

LUTOSPAWANIE

Urządzenie umożliwia lutospawanie, stosowane głównie w przemyśle samochodowym do łączenia ze sobą ocynkowanych blach.

CZAS POWYPŁYWU GAZU

Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego. Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny.

SPAWANIE METODĄ TIG LIFT

Do spawania tą metodą konieczne jest użycie dodatkowego uchwytu TIG. Wymagany jest uchwyt chłodzony gazem o obciążalności prądowej odpowiedniej do urządzenia, wyposażony w zawór sterujący gazem osłonowym. Uchwyt TIG LIFT jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.

SPAWANIE PUNKOWE

Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu i zajarzenie łuku. Po upływie czasu nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

Wcześniejsze zwolnienie przycisku uchwytu spowoduje natychmiastowe wygaszenie łuku i powypływ gazu. Funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.

MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA

Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium