Thyssenkrupp ENERGOarc160 - Zestaw spawalniczy #3

zestaw3.webp
 • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 480,76 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
480.76
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: THYSSENKRUPP
Kod produktu: SET3-ENERGOarc160

Opis

THYSSENKRUPP ENERGOarc 160 - ZESTAW SPAWALNICZY #3

Marka: Thyssenkrupp | Metody spawania: MMA, TIG LIFT Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 160A | Sprawność: 60%

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:

 • Thyssenkrupp Spawarka ENERGOarc 160
 • Uchwyt elektrodowy
 • Przewód masowy
 • Instrukcja obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

 • Vogelmann Stark Przyłbica spawalnicza
 • Sherman Kątownik spawalniczy duży 37,5 kg
 • Art.Mas Rękawice spawalnicze
 • Młotek spawalniczy

Thyssenkrupp ENERGOarc 160 to niewielkich rozmiarów spawarka, która została skonstruowana w oparciu o zaawansowaną technologię inwertorową z wykorzystaniem tranzystorów mocy IGBT. Umożliwia spawanie elektrodą otuloną MMA oraz TIG Lift DC z zajarzeniem łuku przez potarcie.

Spawarka wykorzystuje technologię IGBT do generowania prądu spawalniczego. Inwerter jest urządzeniem elektronicznym, które przekształca prąd zmienny na prąd stały o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu urządzenie jest bardziej wydajne i łatwiejsze w regulacji niż tradycyjne spawarki.

ENERGOarc 160 zasilana jest z jednofazowej sieci o napięciu 230V, co oznacza, że można jej używać w różnych miejscach, zarówno w warsztacie, jak i na terenie. Regulacja prądu spawania mieści się  w zakresie od 20 do 160A, dając możliwość elastycznego dostosowania się do różnorodnych zadań spawalniczych.

Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii dzięki opcji VRD. Dodatkowo posiada funkcje wspomagające proces spawania. Wbudowany wyświetlacz pozwala na precyzyjną kontrolę parametrów spawania. Płynna regulacja prądu umożliwia dostosowanie się do różnych rodzajów materiałów i grubości elektrod.

Thyssenkrupp ENERGOarc 160 to niezawodne narzędzie, które sprawdzi się w wielu branżach, takich jak przemysł lekki, gospodarstwo rolne, prace remontowe w terenie oraz prace warsztatowe.

DANE TECHNICZNE:

 • Zasilanie: 1-fazowe, 230V ± 15%, 50/60 Hz
 • Napięcie biegu jałowego: 73V
 • Klasa ochrony obudowy: IP21S
 • Zabezpieczenie: 20A
 • Prąd spawania: 20-160A
 • Obciążenie dopuszczalne MMA: 60% cyklu pracy 160A; 100% cyklu pracy 124 A
 • Obciążenie dopuszczalne TIG LIFT: 60% cyklu pracy 160A; 100% cyklu pracy 124 A
 • Wymiary urządzenia: 30 x 14 x 26 cm
 • Waga urządzenia: 5,5 kg

WARUNKI PODCZAS PRACY, TRANSPORTU I PRZECHOWYWANIA:

 • Temperatura otoczenia podczas pracy: od -10°C do +40°C
 • Wilgotność względna powietrza: do 50% przy temp. +40°C do 90% przy temp. +20°C
 • Otaczające powietrze: wolne od nadmiernych ilości pyłu, kwasów, gazów korozyjnych itp. lub substancji innych niż generowane przez proces spawania
 • Maksymalne pochylenie podłoża: nie więcej niż 10°
 • Temperatura otoczenia przy transporcie i przechowywaniu: od -20°C do +55°C

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych i nie nadaje się do stosowania na deszczu i śniegu.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Źródło prądu wyposażone jest w termiczny, samoczynny wyłącznik przeciążeniowy. Gdy temperatura spawarki będzie zbyt wysoka, zabezpieczenie odłączy prąd spawania i zapali się dioda sygnalizująca przegrzanie. Po opadnięciu temperatury nastąpi automatyczny reset wyłącznika.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

FUNKCJA HOT START

Funkcja nazywana jest popularnie gorącym startem. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.

HOT START ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego

FUNKCJA ARC FORCE

Umożliwia ona regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku. Zmniejszenie wartości daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopienia.

FUNKCJA ANTI STICK

ANTI STICK to zabezpieczenie przeciwzwarciowe, obniżające prąd spawania w przypadku przyklejenia elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to jej odklejenie i zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem.

VRD

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Spawarka posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.

MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA

Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

MMA

Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

TIG DC LIFT

Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych za pomocą uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

ŁATWY TRANSPORT

Niewielkie wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że urządzenia można z łatwością zabrać w dowolne miejsce pracy. Urządzenia wyposażone są w mocny uchwyt oraz pas naramienny, które ułatwiają przenoszenie.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium