Thyssenkrupp ENERGO MATIC 208 - Zestaw spawalniczy #1

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 787,68 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
1787.68
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: THYSSENKRUPP
Kod produktu: SET1-ENERGOMATIC208

Opis

THYSSENKRUPP PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY ENERGOmatic 208 - ZESTAW SPAWALNICZY #1

Marka: Thyssenkrupp | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG DC LIFT Zasilanie: AC 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 40%

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • Urządzenie spawalnicze THYSSENKRUPP ENERGOmatic 208
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG 3m MB-15
 • Przewód roboczy MMA 2m
 • Przewód z zaciskiem masowym 2m
 • Instrukcja obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

 • Vogelmann Butla z gazem MIX Ar/CO2 8l 150bar
 • Vogelmann Reduktor gazowy Exakt
 • Vogelmann Spray antyodpryskowy 400ml
 • Vogelmann Drut spawalniczy SG2 0,8mm 5kg

Synergiczna spawarka ENERGOmatic 208 jest innowacyjnym na rynku urządzeniem do spawania ręcznego stali i metali kolorowych. Urządzenie skierowane jest do zawodowców ceniących wysoką jakość i niezawodność. Umożliwia spawanie metodami

 • MIG/MAG w osłonie gazów obojętnych i aktywnych
 • MMA elektrodą otuloną
 • TIG LIFT z zajarzeniem łuku przez potarcie
 • FLUX  łatwa zmiana biegunowości umożliwia spawanie drutem samoosłonowym bez gazu.

Cyfrowe sterowanie pozwala na pełną regulację parametrów, dynamiki łuku, charakterystyki oraz manualnego lub synergicznego trybu pracy w metodzie MIG/MAG.

Nowoczesny wyświetlacz LCD pozwala na łatwe i szybkie ustawienie napięcia prądu spawania oraz zarządzanie funkcjami urządzenia.

Urządzenie pozwala spawać: stale nisko i średniostopowe (stal nierdzewną i kwasoodporną, aluminium oraz miedź i jej stopy.

Nowoczesny design, panel funkcyjny w połączeniu z zaawansowanymi technologicznie podzespołami stawia urządzenie w czołówce najlepszych maszyn w tej klasie na rynku. Idealne urządzenie dla profesjonalistów, jak i użytku warsztatowego.

Szczególnie przydatna do spawania w warsztatach blacharsko lakierniczych, naprawczych, ślusarskich, w produkcji i motoryzacji  do spawania blach ocynkowanych i lutospawania.

DANE TECHNICZNE:

 • Zasilanie: 230V ± 15%, 50/60 Hz
 • Moc znamionowa: 7,5 Kw
 • Napięcie biegu jałowego: 60V
 • Klasa izolacji: F
 • Klasa ochrony obudowy: IP21S
 • Zabezpieczenie: 20A
 • Prąd spawania: 20-200A
 • Obciążenie dopuszczalne MMA: 40% cyklu pracy 200A 60% cyklu pracy 142A 100 % cyklu pracy 118 A
 • Obciążenie dopuszczalne MIG: 35 % cyklu pracy 200A 60 % cyklu pracy 152A 100 % cyklu pracy 118A
 • Obciążenie dopuszczalne TIG LIFT: 35 % cyklu pracy 200A 60% cyklu pracy 163A 100% cyklu pracy 126A
 • Prędkość podawania drutu: 2,0-15 m/min
 • Średnica drutu: Fe 0,6-1,0, Ss, 0,8-1,0, Flux, 0,8-1,0, AlMg/AlSi 1,0-1,2, CuSi/CuAl1,0
 • Wymiary urządzenia: 570 x280 x450 mm
 • Waga urządzenia: 14kg
 • Wymiary opakowania: 620 x320 x450 mm
 • Waga z opakowaniem: 18kg

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury  umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 40% oznacza, że po 4 minutach pracy urządzenia jest wymagana 6-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

MMA

Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

ANTI STICK

Zabezpieczenie przeciwzwarciowe, obniżające prąd spawania w przypadku przyklejenia elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to jej odklejenie i zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem.

ARC FORCE

Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.

VRD

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

HOT START

Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.

SYNERGIA

Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów, w tym program lutospawania.

ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU

Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

2T/4T

2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.

PŁYNNA REGULACJA POSUWU DRUTU

Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.

SPAWANIE PUNKOWE

Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu i zajarzenie łuku. Po upływie czasu nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

Wcześniejsze zwolnienie przycisku uchwytu spowoduje natychmiastowe wygaszenie łuku i powypływ gazu. Funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum  poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).

CZAS POWYPŁYWU GAZU

Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego. Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny.

PRĘDKOŚĆ DOJAZDOWA DRUTU

Przekręcając „prędkość dojazdową” w prawo zmniejszamy prędkość wysuwu drutu w momencie rozpoczęcia spawania – może powodować to brak płynnego spawania do momentu nabrania właściwej prędkości podawania drutu przez podajnik.

BURN BACK

Precyzyjna regulacja czasu upalania końca drutu spawalniczego pozwala wyeliminować ryzyko przyklejania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej.

LUTOSPAWANIE

Urządzenie umożliwia lutospawanie, stosowane głównie w przemyśle samochodowym do łączenia ze sobą ocynkowanych blach.

COLD WELDING

Funkcja przydatna jest szczególnie podczas łączenia elementów o grubości poniżej 1mm, napawania krawędzi oraz wszędzie tam gdzie istotne jest jak najmniejsze nagrzanie spawanych elementów.

SPAWANIE METODĄ TIG LIFT

Do spawania tą metodą konieczne jest użycie dodatkowego uchwytu TIG. Wymagany jest uchwyt chłodzony gazem o obciążalności prądowej odpowiedniej do urządzenia, wyposażony w zawór sterujący gazem osłonowym. Uchwyt TIG LIFT jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.

KLASA IZOLACJI F

Rodzaj zastosowanych materiałów izolacyjnych, informujący o maksymalnej temperaturze pracy transformatora. Jej przekroczenie przy pracy ciągłej skraca żywotność oraz czas bezawaryjnej pracy transformatora. W przypadku klasy F 155°C.

MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA

Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium