Telwin Infinity TIG DC 225 Pulse

telwin-infinity-tig-dc-225-pulse.jpg
 • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 2 618,00 zł 2618.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Telwin
Kod produktu: 816089

Opis

TELWIN INFINITY TIG 225 DC-HF/LIFT

Marka: TELWIN | Metody spawania: TIG DC, MMA | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 200/25% |

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 • Spawarka TELWIN INFINITY TIG 225
 • Uchwyt spawalniczy TIG ST-26 4m
 • Uchwyt masowy 3m
 • Przewód gazowy 1m
 • Opaski zaciskowe 2 szt.
 • Instrukcja obsługi

TELWIN INFINITY TIG 225

Spawarka jest źródłem prądu przeznaczonym do spawania łukowego, zrealizowanym specjalnie do spawania:

 • MMA
 • TIG DC

Specyficzne parametry spawarki, takie jak prędkość oraz ciśnienie regulacji powodują, że jakość spawania jest bardzo wysoka. Regulacja systemu ”inverter” na wejściu linii zasilania (pierwotny) powoduje ponadto drastyczną redukcję objętości zarówno transformatora jak i reaktancji.

Umożliwiając skonstruowanie spawarki o objętości i wadze ekstremalnie umiarkowanych, podkreślając zalety łatwej obsługi i przenośności.

Prosty w obsłudze panel sterujący pozwala na błyskawiczną regulację parametrów. Lekki i bardzo kompaktowy, może być z łatwością transportowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

PARAMETRY FIZYCZNE:

 • Stopień ochrony: IP 23
 • Waga: 6 kg
 • Wymiary gabarytowe dł x szer x wys: 390x155x290 mm

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Moc (60% / max): 3,2/4,7 kW
 • Napięcie stanu jałowego: 82 V
 • Prąd maksymalny: 200 A - 25 %
 • Prąd przy pracy 60%: 120 A
 • Średnica elektrody spawalniczej: 1,6 - 4 mm
 • Zakres regulacji prądu spawania: 10 - 200 A

PARAMETRY ZASILANIA:

 • Prąd pobierany z sieci (60% / max): 20 A/30 A
 • Znamionowe napięcie zasilania: 230 V - 1 ph 50/60Hz

TECHNOLOGIA IGBT

Podstawą budowy układu przetwarzania energii elektrycznej spawarki są układy elektroniczne wykonane w technologii IGBT umożliwiające pracę w zakresie częstotliwości powyżej 200 kHz.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne IP23 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych i nie nadaje się do stosowania na deszczu.

ZABEZPIECZENIE TERMOSTARYCZNE

Urządzenie jest chronione przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.

ALARM

Ostrzeżenie sygnalizujące/alarm, zwykle połączone z kodem wskazanym na wyświetlaczu, zwraca uwagę na możliwą anomalię/automatyczne zabezpieczenie aktywne w spawarce.

MMA

Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

HOT START

Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego.

ARC FORCE

Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.

Zmniejszenie wartości daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopienia, natomiast zwiększenie wartości powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim.

VRD

Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

TIG DC

W metodzie TIG (ang.: Tungsten Inert Gas) łuk elektryczny zajarza się w osłonie gazu obojętnego (argonu), między spawanym elementem a nietopliwą elektrodą, wykonaną z czystego wolframu lub wolframu z dodatkami.

HF

Zajarzenie łuku elektrycznego następuje bez kontaktu pomiędzy elektrodą wolframową a spawanym przedmiotem, za pomocą iskry wytworzonej przez urządzenie o wysokiej częstotliwości.

Ten sposób zajarzenia łuku nie powoduje wtrącenia wolframu do jeziorka spawalniczego ani też zużycia elektrody i ułatwia start we wszystkich położeniach spawania.

PRĄD POCZĄTKOWY

Prąd pojawiający się w obwodzie po wciśnięciu przycisku w rękojeści uchwytu. Im wyższy prąd początkowy, tym łatwiej zajarzyć łuk.

Jednak podczas spawania cienkich blach zbyt wysoka wartość prądu początkowego może prowadzić do upalania blachy. W niektórych trybach spawania prąd nie rośnie w celu podgrzania spawanego elementu.

TIG PULS

Funkcja ma wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów.

PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA

Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania.

CZAS OPADANIA PRĄDU

Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.

CZAS NARASTANIA PRĄDU

Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.

SPOT

Urządzenie umożliwia wykonywanie pomocniczych spoin szczepnych w trybie spawania punktowego ograniczonego czasowo.

THIN SPOT

Umożliwia wykonywanie krótkiego spawania punktowego (10-100msek) z kontrolą czasu trwania spawania na wyświetlaczu (migająca ikona).

EASY PULSE

Umożliwia pulsowanie prądu z automatycznym ustawieniem predefiniowanych wartości parametrów charakterystycznych. W zależności od ustawionego prądu (wartości te mogą być zawsze modyfikowane).

CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSE

Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 25% oznacza, że po 2,5 minutach pracy urządzenia jest wymagana 7,5-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

BALANS

Procentowe zbilansowanie w trybie PULSUJĄCYM jest zależnością pomiędzy czasem, w którym prąd osiąga najwyższy poziom i całkowitym okresem pulsowania.

TRYB PRACY 2T / 4T

2T -  wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu powoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przyciskiem.

4T - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przycisk i prowadzić spawanie ze zwolnionym przyciskiem. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zakończenie spawania

4T BI-LEVEL

Spawanie rozpoczyna się od naciśnięcia i zwolnienia przycisku uchwytu spawalniczego. Po każdym krótkim naciśnięciu/zwolnieniu prąd przepływa od ustawionej wartości do wartości i odwrotnie. Spawanie kończy się po naciśnięciu przycisku i jego zwolnieniu na dłuższy czas wcześniej ustalony.

PRZYWRACANIE USTAWIEŃ FABRYCZNYCH

Jest możliwe przywrócenie predefiniowanych fabrycznie ustawień spawarki trzymając wciśnięte dwa pokrętła  podczas czynności włączania.

ŁATWY TRANSPORT

Niewielkie wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że urządzenie można z łatwością zabrać w dowolne miejsce pracy. Urządzenia wyposażone są w mocny uchwyt który ułatwiają przenoszenie.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl