Sprężarka śrubowa Profi Kompressoren ARROW 5,5 kW 610 l/min 10 bar 400 V

Dostępność: brak towaru
Cena: 13 000,00 zł 13000.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fachowiec® Profi Kompressoren
Kod produktu: ARROW5.5

Opis

FACHOWIEC® PROFI KOMPRESSOREN SPRĘŻARKA ŚRUBOWA  ARROW 5,5 kW 610 l/min 10 bar 400 V

Marka: FACHOWIEC | Moc: 5,5 kW | Zasilanie: 400 V | Wydajność: 610 l/min |Max ciśnienie: 10 bar

Sprężarki śrubowe serii ARROW służą do sprężania powietrza atmosferycznego na potrzeby przemysłowe do ciśnienia 10 bar. Urządzenia sprężają powietrze o normalnym stopniu czystości (powietrze atmosferyczne). Powietrze nie może zawierać gazów ani oparów, które są wybuchowe, łatwopalne, szkodliwe lub żrące. Każde inne zastosowanie, zastosowanie medium innego niż powietrze atmosferyczne, zastosowanie do celów nieprzemysłowych lub w warunkach innych niż podane w specyfikacji pracy (zakres ciśnienia pracy, prędkość mechanizmu śrubowego, temperatura, itp…) uznaje się za niewłaściwe. Sprężarka powinna pracować zgodnie ze specyfikacjami technicznymi zawartymi w niniejszym opracowaniu, zawsze zgodnie z przeznaczeniem urządzenia.

System sprężarek ARROW składa się z jednośrubowego, jednostopniowego modułu chłodzonego wtryskiem oleju. Mechanizm zamontowany w sprężarkach ARROW oparty jest na pracy jednego lub dwóch napędów satelitarnych (w zależności od modelu) umieszczonych w płaszczyźnie poziomej wokół wirującej śruby. Kompresja zachodzi jednocześnie zarówno w dolnej jak i w górnej części mechanizmu. Rozwiązanie to powoduje niewielkie obciążenia promieniowe i rozruch początkowy z pozycji optymalnej, niczym nieobciążonej co w zasadniczy sposób wpływa na żywotność mechanizmu śrubowego. 

Stopień sprężania układu wg danych projektanta wynosi 1:3. Opróżnianie mechanizmu z resztek oleju i gazu odbywa się w ułamku sekundy, a parametry rozruchu mają zawsze wartość nominalną. Źródłem napędu jest silnik elektryczny, którego moc jest przenoszona w zależności od modelu poprzez pasy napędowe lub bezpośrednio za pomocą wału i sprzęgła elastycznego kłowego. Powietrze zasysane przez filtr powietrza do mechanizmu sprężarkowego jest sprężane i chłodzone olejem wtryskiwanym na etapie sprężania. Na wylocie z mechanizmu, sprężone powietrze oraz olej przechodzą do separatora oleju. 

Zawór sterujący zapobiega zasysaniu przez sprężarkę sprężonego powietrza po jej zatrzymaniu. W zbiorniku separatora mieszanka oleju i powietrza przechodzi przez filtr separatora, gdzie zostaje oczyszczona z mgły olejowej.Olej zbiera się w zbiorniku separatora oraz na dnie filtra separacji oleju. Powietrze opuszcza zbiornik separatora poprzez zawór zwrotny z zaworem niskich ciśnień (patrz poz. 18 str. 10), który zapobiega spadkowi ciśnienia w odbiorniku poniżej minimalnego ciśnienia roboczego, nawet kiedy otwarte są zawory wylotowe powietrza. Zapewnia to odpowiedni wtrysk oleju i bezpieczne.

Niewątpliwie do największych zalet tego typu rozwiązania konstrukcyjnego należy równomierny rozkład sił działających wewnątrz mechanizmu śrubowego, co przekłada się na trwałość elementów tocznych takich jak łożyska (zakładana trwałość ok. 15 lat). Niższa waga rotorów, niższe obroty mechanizmu, niższe wibracje oraz hałas sprawiają, że jest to rozwiązanie efektywniejsze od tradycyjnych sprężarek śrubowych. 

SILNIK ELEKTRYCZNY 

Sprawności klasy premium efficiency IE3 dzięki zastosowaniu materiałów o zwiększonej zawartości miedzi w stojanie oraz aluminium w wirniku przyczynia się do jeszcze większych oszczędność energii elektrycznej pobieranej podczas rozruchu jak i wielogodzinnej pracy sprężarki. 

BEZPOŚREDNIE PRZENIESIENIE

Napęd między silnikiem a mechanizmem śrubowym poprzez sprzęgło kłowe  z poliuretanową wkładką niweluje skuteczniej drgania skrętne jak i eliminuje konieczność regulacji tradycyjnej przekładni pasowej. 

ZAWÓR SSĄCY 

Firmy MG-Pneumatic to unikalne połączenie zaworu pneumatycznego z przesterowaniem elektrycznym. Wykonany z aluminium, mosiądzu oraz stali nierdzewnej na uszczelnieniach NBR to gwarancja wielu tysięcy godzin bezawaryjnej pracy. 

CZUJNIK CIŚNIENIA 

Całkowite wyeliminowanie tradycyjnego wyłącznika ciśnieniowego i zastąpienie go elektronicznym czujnikiem pozwala na wydłużenie żywotności tej istotnej części (brak mechanicznego przesterowania stycznikiem, brak gumowej membrany) oraz na natychmiastową diagnostykę w przypadku wystąpienia usterki.

STEROWNIK MAM870

Realizuje rozruch sprężarki w trybie gwiazda-trójkąt  co ogranicza niekorzystne zjawiska w sieci elektrycznej jak udary prądu i spadki napięcia, a światowej klasy styczniki elektryczne firmy Schneider Electric dopełniają wszystko w logiczną całość. Za pomocą złącza rs-485 udostępnia wręcz niespotykaną w tej klasie urządzeń funkcje systemu master/slave, która umożliwia kaskadowe połączenie aż do 16 sprężarek arrow różnej lub tej samej mocy w jeden skalowalny układ. 

Sprężarka master po wykryciu obniżonego ciśnienia w zbiorniku poniżej zaprogramowanej wartości i przez zaprogramowany czas wysyła sygnał do kolejnej sprężarki w układzie slave by ta podjeła pracę i pomogła uzyskać pożądane ciśnienie. Rozwiązanie to oprócz oczywistych korzyści wynikających z redundancji całego układu daje też możliwość równomiernego rozłożenia godzin pracy na każdą sprężarkę z osobna jak i pozwala swobodnie kreować politykę sprężonego powietrza w zakładzie. Standardowe funkcje sterownika:

 • Kontrola przepracowanych godzin całkowita (na obciążeniu+biegu jałowym).
 • Kontrola przepracowanych godzin na obciążeniu.
 • Kontrola elementów eksploatacyjnych (olej, filtry, separator, przegląd, inne).
 • Kontrola zgodności kierunku faz.
 • Kontrola zaniku fazy.
 • Kontrola nadprądowa silnika elektrycznego.
 • Kontrola ciśnienia.(roboczego, max, awaryjnego zatrzymania)
 • Kontrola temperatury mechanizmu (min, max, załączenia wentylatora).
 • Możliwość zdalnego załączenia/wyłączenia osobnym wyłącznikiem np. z biura.
 • Możliwość pracy w systemie Windows.

DANE TECHNICZNE: 

 • Moc [kW]: 5,5
 • Wydajność [l/min]: 610
 • Wydajność [m3/min]: 0,61
 • Max ciśnienie [bar]: 10
 • Przyłącze powietrza [cal]: 3/4
 • Hałas [dB]: 67
 • Napięcie zasilania [V]: 400
 • Waga [kg]: 202
 • Wymiary [mm]: 1000*600*830

 Arrow 5.5 kW schemat.

1) Sprężarka śrubowa ARROW 5.5 kW.

2) Elastyczny przewód antywibracyjny.

3) Separator cyklonowy ATS.

4) Zbiornik ciśnieniowy pionowy.

4) Osprzęt zbiornika 500l.

5) Filtr ATS seria P.

6) Osuszacz chłodniczy ATS ISO4 3st.C.

7) Filtr ATS seria M.

8) Filtr ATS seria H.

9) Filtr ATS seria C.

10) Separator kondensatu woda-olej.

11) Elementy instalacji sprężonego powietrza.

12) Reduktor+filtr+smarownica sprężonego powietrza.

 


 

TRANSPORT ORAZ MONTAŻ INSTALACJI REALIZOWANY JEST PRZEZ FIRMĘ FACHOWIEC ZGODNIE Z USTALENIAMI KLIENTA.  

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl