Spartus EasyTIG 208P AC/DC - zestaw spawalniczy nr 1
towar niedostępny

Opis
SPARTUS EASYTIG 208P AC/DC - ZESTAW SPAWALNICZY #1
Marka: Spartus | Metody spawania: TIG AC, TIG DC, MMA | Zasilanie: AC 230V/50Hz | Prąd spawania: 200A | Sprawność: AC 35 200A/DC 40 170A
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:
- SPARTUS® Spawarka EasyTIG 208P AC/DC
- Uchwyt TIG SPE 17 1B 4m
- Przewód masowy 3m
- Wężyk gazowy
- Instrukcja obsługi
WYPOSAŻENIE DODATKOWE:
- Vogelmann Butla z gazem Argon 8l 150 bar
- Vogelmann Przyłbica spawalnicza Krieger
- Weldas Rękawice spawalnicze 10-1004L
- Sherman Reduktor z rotametrem
SPARTUS® Easy TIG 208P AC/DC to nowoczesne, sterowane cyfrowo, spawarki inwertorowe, skonstruowane w oparciu o tranzystory IGBT i technologię PWM.
Jest to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o pracy w terenie. Małe, lekkie i wszechstronne. Idealne do spawania stali nierdzewnych i kwasoodpornych oraz aluminium.
Wbudowana funkcja spawania z regulowanym pulsem pozwala łączyć nawet bardzo cienkie elementy. Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów spawania dla metod TIG oraz MMA.
Spawarka wyposażona jest w szereg nowoczesnych technologii, wspierających pracę operatora, stabilizujących parametry wyjściowe oraz zabezpieczających spawarkę przed uszkodzeniem.
Zalicza się do nich między innymi:
- System sterowania MCU – reaguje natychmiast na wszelkie zmiany.
- System inteligentnej ochrony spawarki przed przepięciami i przegrzaniem.
- System bezstykowego zajarzania łuku HF – prosta i bezstykowa inicjacja łuku w metodzie TIG.
- Cyfrowy panel sterowania – łatwa obsługa i ustawienie odpowiednich parametrów spawania.
DANE TECHNICZNE
- Napięcie zasilania: ~1× 230V ± 10% 50 / 60 Hz
- Prąd spawania TIG: AC 10 - 200A / DC 10 - 170A
- Cykl pracy: TIG: AC 35% / DC 40%
- Pre-gaz: 0 - 2s
- Post-gaz: 0 - 10s
- Czas narastania prądu: 0 - 10s
- Czas opadania prądu: 0 - 10s
- Prąd impulsu: AC 10 - 200A / DC 10 - 170A
- Szerokość impulsu: 5 - 95%
- Częstotliwość pulsu: 0.5 - 200Hz
- Częstotliwość prądu AC: 60Hz
- Kształt przebiegu AC: prostokątny
- Balans AC: 10 - 99%
- Tryb pracy: 2T/4T: tak
- Prąd spawania MMA: AC 10 - 170A / DC 10 - 170A
- Napięcie biegu jałowego: 79V
- Pobór prądu: TIG DC 28A / TIG AC 33A / MMA DC 41A / MMA AC 39A
- Współczynnik mocy: (cosφ): 0.6
- Sprawność: η: 85%
- Stopień ochrony: IP21S
- Waga: 8.7kg
- Wymiary: 450 x 135 x 230mm
TECHNOLOGIA IGBT
Podstawą budowy układu przetwarzania energii elektrycznej spawarki są układy elektroniczne wykonane w technologii IGBT umożliwiające pracę w zakresie częstotliwości powyżej 200 kHz.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 40% oznacza, że po 4 minutach pracy urządzenia jest wymagana 6-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
SPAWANIE MMA
Urządzenie SPARTUS® Easy TIG 208P AC/DC daje możliwość spawania elektrodą otuloną.
FUNKCJA ARC FORCE
Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
Zmniejszenie wartości daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopienia, natomiast zwiększenie wartości powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.
FUNKCJA HOT START
Nazywana jest popularnie gorącym startem. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego.
TIG AC/DC
Umożliwia spawanie metodą TIG prądem przemiennym. Jest to wymagane do spawania aluminium i jego stopów.
CZAS PRZEDWYPŁYWU GAZU 0 - 2s.
Czas od wciśnięcia przycisku w rękojeści uchwytu i otwarcia zaworu gazowego do momentu zajarzenia łuku.
Zwykle powinien być dłuższy niż 0,5 s, aby dostarczyć gaz osłonowy do wylotu dyszy palnika w celu osłonięcia miejsca rozpoczęcia spawania oraz elektrody wolframowej.
CZAS POWYPŁYWU GAZU 0 - 10s
Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego przed powietrzem oraz w celu studzenia elektrody wolframowej.
Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny. Podczas spawania w trybie TIG AC (prądem przemiennym) czas ten powinien być dłuższy.
CZAS NARASTANIA PRĄDU 0 - 10s
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
CZAS OPADANIA PRĄDU (DOWN SLOPE) 0 – 10s.
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
TIG PULS
Funkcja ma wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów.
HF - BEZTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU
Urządzenie SPARTUS® Easy TIG 208P AC/DC wyposażone jest w jonizator umożliwiający bezstykowe zajarzanie łuku.
CZĘSTOTLIWOŚC PULSE 0.5 – 200Hz
Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.
CZĘSTOTLIOWŚĆ PRĄDU AC 60Hz
Funkcja przydatna przy spawaniu aluminium. Im większa częstotliwość tym lepsza jakość spoiny oraz lepsze skupienie łuku.
BALANS PRĄDU AC 10 - 99%
Stosunek czasu trwania fazy dodatniej prądu do ujemnej. Zmniejszenie balansu powoduje wprowadzanie większej ilości ciepła w materiał, uzyskując węższą spoinę i głębsze wtopienie, a jednocześnie zmniejsza obciążenie cieplne elektrody wolframowej.
Zwiększenie balansu powoduje wprowadzenie mniejszej ilości ciepła w materiał, uzyskując lepsze czyszczenie, szeroką spoinę i płytsze wtopienie jednak znacząco obciąża elektrodę wolframową.
FALA PROSTOKĄTNA
Uniwersalny, najczęściej stosowany kształt fali do spawania każdego materiału. Generuje więcej ciepła w strefie spawania, większe wtopienie, niż pozostałe kształty.
TIG IMPULSE
Spawanie impulsowe jest odmianą spawania punktowego TIG umożliwiającą spajanie cienkich elementów, dzięki bardzo niskiej emisji ciepła w strefie łączenia. Polega na cyklicznym krótkotrwałym zajarzeniu i wygaszeniu łuku.
TRYB PRACY 2T / 4T
2T - Tryb dwutaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu powoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przyciskiem.
4T - Tryb czterotaktu - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przycisk i prowadzić spawanie ze zwolnionym przyciskiem. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zakończenie spawania.
Uchwyt SPARTUS® TIG SPE 17 1B 4m
Uchwyt (ze sztywną główką palnika) chłodzony gazem do spawania metodą TIG (elektrodą nietopliwą).
Uchwyt wyposażony jest w możliwość zdalnej regulacji prądu w rękojeści, co zdecydowanie ułatwia pracę poprzez zmianę prądu podczas spawania.
DANE TECHNICZNE:
- Obciążalność: 150A DC 115A AC
- Średnica elektrody: 0.5, 1.0, 1.6, 2.0, 2.4, 3.2mm
- Natężenie przepływu gazu: 7 - 15 l/min
- Cykl pracy: 35%
- Chłodzenie: gaz
- Długość: 4m
- Przyłącze: SK35