Sherman DIGIMIG 200GD Spawarka inwertorowa

sherman-digimig-200gd-spawarka-inwertorowa.jpg
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 850,00 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 2 137,88 zł

1850.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 943,88 zł

Promocja trwa do 30 maja 2024

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sherman
Kod produktu: SDIGITECMIG200GD

Opis

SHERMAN WORKSHOP® MIG 200GD - SPAWARKA SYNERGICZNA

Marka: SHERMAN | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG LIFT, FLUX | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 60%

Wyposażenie strandardowe

 • Spawarkę DIGIMIG 200GD Sherman
 • Uchwyt spawalniczy MB-15/3m
 • Przewód masowy
 • Instrukcja w języku Polskim
 • Paragon lub Faktura

Pozostałe akcesoria potrzebne do pełnego eksploatowania spawarki takie jak,

 • butla z gazem
 • reduktor
 • druty spawalnicze
 • przyłbica
 • rękawice
 • części zamienne uchwytu spawalniczego

można znaleźć u nas na pozostałych aukcjach lub spawarkę w zestawie z podanymi akcesoriami.

Synergiczna spawarka DIGIMIG 200GD służy do spawania ręcznego stali i metali kolorowych. Urządzenie skierowane jest do zawodowców ceniących jakość i niezawodność.

Umożliwia spawanie metodami

 • MIG/MAG,
 • MMA(elektrodą otuloną)
 • TIG LIFT

Stosowane może być również do lutospawania cienkich (do 3mm) blach ocynkowanych.

Dzięki zmianie polaryzacji urządzenie pozwala spawać metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych jak i samoosłonowych drutów proszkowych.

Cyfrowe sterowanie pozwala na pełną regulację parametrów, dynamiki łuku, charakterystyki oraz trybu pracy spawarki. Zastosowane w spawarce ustawienia synergiczne znacznie upraszczają jej obsługę i pozwalają na użytkowanie przez osoby z mniejszym doświadczeniem oraz hobbystów.

Urządzenie posiada pamięć ostatniego ustawienia, czyli po jego wyłączeniu i ponownym załączeniu przywracane są ostatnio ustawione parametry oraz możliwość zapamiętania 30 zestawów ustawień (po 10 dla każdej metody spawania).

Parametry techniczne

 • Maks. prąd spawania [A]: 200
 • Zakres prądu spawania [A]: MIG: 40 - 200 A; MMA: 40 – 200 A; TIG: 15 – 200 A
 • Prąd [A] / cykl pracy [%]: 200 / 30
 • Zabezpieczenie [A]: 20
 • Pobór mocy: 5,7 [kVA]
 • Zasilanie [V]: 230
 • Stopień ochrony: IP21
 • Napięcie biegu jałowego [V]: 65
 • Rodzaj podajnika drutu: wewnętrzny 2 rolkowy
 • Szpula drutu: 5,00 kg / D200
 • Chłodzenie: gazem

Parametry fizyczne

 • Waga: 13 [kg]
 • Wysokość: 375 [mm]
 • Szerokość: 205 [mm]
 • Długość: 440 [mm]

SYNERGIA

Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb.

2T/4T

2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.

LUTOSPAWANIE

Metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy.To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie. Nie należy w tym czasie odłączać zasilania, gdyż pracujący w sposób ciągły wentylator chłodzi wnętrze urządzenia. 

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Regulacja indukcyjności umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz podczas lutospawania elementów ocynkowanych.

Zmiana wartości indukcyjności wpływa również na zmniejszenie ilości odprysków spawalniczych podczas spawania w osłonie CO2. Im wartość indukcyjności jest większa (+) zmniejsza się ilość odprysków, gdy wartość jest ujemna (-), zwiększa się ilość odprysków. Optymalne ustawienie wartości indukcyjności zależy od kilku czynników i może różnić się od standardowych zaleceń, dlatego należy ją dobrać doświadczalnie podczas prób spawania.

EUROZŁĄCZE

Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum lub Lutospawania poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).

CYKL PRACY

Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4 minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.

TECHNOLOGIA IGBT

Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

PODAJNIK 2-ROLKOWY

W pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędowe napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy o dużym obciążeniu .

SPAWANIE STOPÓW ALUMINIUM

Spawanie aluminium nie należy do czynności prostych, wymaga od spawacza doświadczenia, wiedzy oraz zachowania pewnych praktyk, które ułatwią wykonywanie spoin na elementach aluminiowych. W zależności od potrzeb należy wprowadzić odpowiednie korekty napięcia oraz indukcyjności, aby uzyskać pożądany efekt.

STOPIEŃ OCHRONY

IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

CHŁODZENIE

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

FUNKCJA VRD

Włączenie / wyłączenie funkcji VRD. Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ

Urządzenie posiada pamięć ostatniego ustawienia, czyli po jego wyłączeniu i ponownym załączeniu przywracane są ostatnio ustawione parametry. Istnieje również możliwość zapamiętania łącznie 20 zestawów ustawień .

ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU

Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.

SPAWANIE UCHWYTEM TYPU SPOOL GUN

Uchwyt spawalniczy SPOOL GUN M-15 z wbudowanym podajnikiem drutu służy do spawania metodą MIG/MAG.

Przeznaczony jest do spawarki SHERMAN 200GD.

Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach.

Szpula z drutem spawalniczym D100 umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

Uchwyt Spoolgun jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.

SPAWANIE METODĄ TIG LIFT

Spawarka Sherman 200GD ma możliwość spawania metodą TIG - zajarzeniem łuku przez potarcie.

Do spawania tą metodą konieczne jest użycie dodatkowego uchwytu TIG z przyłączem 35-50.

Wymagany jest uchwyt chłodzony gazem o obciążalności prądowej 200A, wyposażony w zawór sterujący gazem osłonowym.

UWAGA!

Uchwyt nie jest wyposażeniem spawarki i można go zakupić na pozostałych naszych aukcjach.

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Szpula 1 kg / 5 kg
Podajnik drutu 2 Rolki
Maksymalny prąd spawania 200 A
Synergia Tak
Puls Nie
Lutospawanie Tak
Spawanie drutem samoosłonowym Tak
Rodzaj spawarki MIG/MAG

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium