Sherman DIGIMIG 200 Pulse - Zestaw spawalniczy #1
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
SHERMAN DIGIMIG 200 PULSE - ZESTAW SPAWALNICZY #1
| Marka: SHERMAN | Metody spawania: MIG/MAG, MMA, TIG LIFT | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 60% |
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Sherman DIGIMIG 200 Pulse
- Uchwyt MIG z regulacją prądu spawania
- Przewód elektrodowy
- Przewód masowy
- Rolka prowadząca Al 1,0/1,2
- Instrukcja obsługi
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
- Vogelmann Butla z gazem MIX Ar/CO2 8l 150bar
- Vogelmann Reduktor gazowy Exakt
- Vogelmann Spray antyodpryskowy 400ml
- Vogelmann Drut spawalniczy SG2 0,8mm 5kg
Synergiczna spawarka DIGIMIG 200 Pulse jest innowacyjnym urządzeniem do spawania ręcznego stali i metali kolorowych metodami MIG/MAG, MMA (elektrodą otuloną) i Lift TIG.
Urządzenie skierowane jest do zawodowców ceniących wysoką jakość i niezawodność. Stosowane może być również do lutospawania cienkich (do 3 mm) blach ocynkowanych. Spawarka umożliwia podłączenie uchwytu typu Spool Gun (SG).
Cyfrowe sterowanie pozwala na pełną regulację parametrów, dynamiki łuku, charakterystyki oraz manualnego lub synergicznego trybu pracy w metodzie MIG/MAG.
Zastosowanie w spawarce ustawień synergicznych dla stali zwykłej, nierdzewnej oraz stopów aluminium znacznie upraszcza jej obsługę i pozwala na użytkowanie przez osoby z mniejszym doświadczeniem oraz hobbystów. Zastosowanie pulsu lub podwójnego pulsu umożliwia uzyskanie lepszej jakości spoiny, wysokiej estetyki przy bardzo dużej wydajności.
Spawarka umożliwia wykorzystanie kilku trybów pracy łącznie z opcją spawania punktowego. Urządzenie posiada pamięć ostatniego ustawienia, czyli po jego wyłączeniu i ponownym załączeniu przywracane są ostatnio ustawione parametry. Możliwe jest również zapamiętanie 35 zestawów ustawień z łatwym dostępem do trybu zapisu/odtworzenia programu.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii IGBT oraz wysokiej jakości podzespołów, urządzenia DIGIMIG 200 PULSE idealnie nadają się do prowadzenia profesjonalnych prac spawalniczych w takich gałęziach przemysłu jak motoryzacja, konstrukcje metalowe oraz wiele innych.
DANE TECHNICZNE:
- Numer katalogowy: 7812202
- Napięcie zasilania [V]: AC 230 50Hz
- Metody spawania: MIG, MMA, Lift TIG, lutospawanie
- Technologia wykonania: IGBT
- Prąd spawania [A]: MIG: 200 MMA: 200 TIG: 200
- Cykl pracy [%]: 60
- Max. pobór prądu [A]: 26,5 (MIG) / 33,7 (MMA) / 21,5 (TIG)
- Max. pobór mocy [kVA]: 7,7
- Regulacja prądu spawania: Płynny
- Śr. szpuli z drutem [mm]: 100, 200
- Pręd. podawania drutu [m/min]: 2 - 14
- Masa [kg]: 12
- Wymiary (D x SZ x W) [mm]: 495 x 210 x 345
ZAKRES REGULACJI PARAMETRÓW:
- Prąd spawania: MIG: 24–200 A; MMA: 20–200 A; TIG:10–200 A
- Napięcie spawania: MIG: 17,5 – 24,7 V
- Prędkość podawania drutu: 2 – 14 m/min
- Indukcyjność: -50 – +50%
- Przedwypływ gazu: 0 – 10 s
- Powypływ gazu: 0,1 – 50 s
- Częstotliwość pulsu TIG, MMA: 0,1 – 99 Hz; MIG: 0,5 – 5 Hz.
- ARC FORCE (MMA): 0 – 100 %
- HOT START (MMA) - prąd: 20 – 200 A
- HOT START (MMA) - czas: 0 – 99 ms
TECHNOLOGIA IGBT
Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21 oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
MMA
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
HOT START
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
ARC FORCE
Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
VRD
Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.
ZMIANA BIEGUNOWOŚCI - SPAWANIE BEZ GAZU
Dzięki zmiennej biegunowości istnieje możliwość spawania metodą FLUX drutem proszkowym bez gazu osłonowego. Drut jest wypełniony topnikiem wytwarzającym gazy ochronne podczas spawania.
SYNERGIA
Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału. Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów, w tym program lutospawania.
2T/4T
2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
S2T/S4T
S2T - dwutakt special - po wciśnięciu przycisku nastąpi wypływ gazu w ustawionym przez użytkownika czasie i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie.
Po zwolnieniu przycisku nastąpi spadek natężenia do wartości prądu końcowego. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie wypłynie gaz osłonowy.
S4T - czterotakt special - po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wypływ gazu w ustawionym przez użytkownika czasie i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie.
Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi spadek natężenia do wartości prądu końcowego. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie wypłynie gaz osłonowy.
CZAS OPADANIA PRĄDU
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
CZAS NARASTANIA PRĄDU
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
PRE GAS
Regulacja czasu wypływu gazu osłonowego przed spawaniem.
POST GAS
Regulacja czasu wypływu gazu osłonowego po spawaniu.
LUTOSPAWANIE
Po wybraniu rodzaju drutu CuSi urządzenie umożliwia lutospawanie, stosowane głównie w przemyśle samochodowym do łączenia ze sobą ocynkowanych blach.
SPAWANIE PUNKTOWE SPOT
Funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych.
CSPOT
Ciągłe spawanie punktowe. Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu i zajarzenie łuku. Po upływie czasu Sptt nastąpi wygaszenie łuku. Po upływie czasu Stop nastąpi ponowne zajarzenie łuku i cykl będzie trwał aż do momentu zwolnienia przycisku uchwytu. Wtedy nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
SZEROKOŚĆ PULSU
Czas trwania impulsu. Pozwala na regulację głębokości wtopienia. Wzrost szerokości zwiększa głębokość wtopienia, zmniejszenie ogranicza ilość ciepła wprowadzanego do materiału, zmniejszając ryzyko przepalenia cieńszych blach lub mniejszych elementów.
CYKL PULSU
Częstotliwość, z jaką zmienia się wartość impulsu prądu pomiędzy prądem spawania a prądem podstawy.
PŁYNNA REGULACJA POSUW DRUTU
Płynna regulacja prędkości posuwu drutu wspomagana jest przez dodatkowy potencjometr umożliwiając ustawienie prędkości dla różnych średnic drutów.
PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania. Półautomat spawalniczy posiada menu, które ułatwia obsługę i pozwala wybrać rodzaj spawanego materiału.
SPAWANIE METODĄ TIG LIFT
Urządzeni daje możliwość spawania metodą TIG (w osłonie argonu), po podłączeniu dodatkowego uchwytu spawalniczego TIG z zaworkiem gazu w rękojeści do spawarki inwerterowej. Zajarzenie łuku dochodzi w wyniku potarcia elektrody ze spawanym materiałem.
SPAWANIE UCHWYTEM TYPU SPOOL GUN
Spawarka daje możliwość spawania uchwytem z wbudowanym podajnikiem drutu. Szpula z drutem spawalniczym D100 umieszczona jest w rękojeści uchwytu.
Zastosowanie uchwytu Spoolgun umożliwia spawanie dwoma różnymi drutami bez konieczności przezbrajania spawarki. Uchwyt Spoolgun jest dodatkową opcją, który można zakupić na naszych pozostałych aukcjach.
EUROZŁĄCZE
Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum lub Lutospawania poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).
MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA
Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
ŁATWY TRANSPORT
Wyposażenie spawarki w uchwyt transportowy zapewniający wygodę podczas zmiany miejsc pracy.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.