Weldman Prostownik mikroprocesorowy GRAND 250

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 842,93 zł
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
842.93
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Weldman
Kod produktu: 104 515

Opis

WELDMAN PROSTOWNIK MIKROPROCESOROWY GRAND 250

Inteligentne prostowniki mikroprocesorowe GRAND są przeznaczone do ładowania i rozruchu wszystkich typów akumulatorów kwasowo-ołowiowych (WET/MF/CA/EFB/GEL/AGM). Funkcja ładowania jest 10 stopniowa, w pełni automatyczna.

Cykl pracy (rozruch/chłodzenie) w funkcji rozruchu jest automatyczny, co zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem i uszkodzeniem.

Prostowniki umożliwiają wybór rodzaju akumulatora, wybór trybu pracy akumulatora (ładowanie/rozruch/regeneracja) oraz funkcję testu alternatora. Posiadają zabezpieczenia: przed iskrzeniem, odwrotną polaryzacją, zwarciem, przegrzaniem i przeładowaniem.

DANE TECHNICZNE:

 • Kod: 104 515
 • Typ urządzenia: GRAND 250
 • Napięcie zasilania [V]: 230
 • Pobór mocy ładowanie/rozruch[kW]: 2/8
 • Napięcie prądu [V]: 12/24
 • Znamionowy prąd ładowania [A]: 12V:10/20/35/50 24V:10/20/35/50
 • Znamionowy prąd rozruchu [A]: 12/24: 250
 • Do akumulatorów o pojemności [Ah]: ładowanie: od 20  rozruch: 20-500
 • Wymiary [cm]: 31x36x62
 • Waga [kg]: 19

ETAP 1: DIAGNOSTYKA: analiza akumulatora, jego stanu naładowania oraz poprawności połączeń pomiędzy akumulatorem i prostownikiem.

ETAP 2: ODSIARCZANIE: rozpoznanie zasiarczonego akumulatora, ładowanie prądem pulsującym o niskim napięciu i wysokim natężeniu.

ETAP 3: MIĘKKI START: jeśli akumulator nie jest uszkodzony, rozpoczyna się ładowanie prądem o stosunkowo niskim natężeniu (ok 15%), stopniowo zwiększając jego wartość.

ETAP 4: ŁADOWANIE ZASADNICZE: ładowanie prądem maksymalnym o stałym natężeniu o wartości regulowanej automatycznie w zależności od stanu naładowania akumulatora, do czasu osiągnięcia 80% pojemności akumulatora.

ETAP 5: ANALIZA: sprawdzenie czy akumulator przyjmuje prąd ładowania- zapobiega ładowaniu uszkodzonego akumulatora.

ETAP 6: ŁADOWANIE STAŁYM NAPIĘCIEM: ładowanie prądem o stałym napięciu i skompensowanie fałszywego odczytu pełnego naładowania wynikającego ładowaniem akumulatora prądem o wysokim natężeniu.

ETAP 7: ODZYSKIWANIE: ładowanie większym ładunkiem i skompensowanie efektu ubocznego zmniejszonego prądu ładowania.

ETAP 8: ADSORBCJA: ładowanie niewielkimi impulsami prądu o stałym natężeniu aż do osiągnięcia max napięcia akumulatora.

ETAP 9: TEST: sprawdzenie czy akumulator magazynuje napięcie.

ETAP 10: KONSERWACJA: monitorowanie napięcia akumulatora i utrzymywanie optymalnego naładowania na poziomie 95-100% pojemności poprzez impulsy prądu ładowania w przypadku rozpoznania obniżenia podanej wartości.

FUNKCJA REGENERACJI

 • Jest to zaawansowana technologia naprawy starych i zasiarczonych akumulatorów. Należy zwrócić uwagę, iż nie wszystkie akumulatory mogą być zregenerowane przy użycia tej funkcji. Dla uzyskania najlepszego rezultatu, zalecane jest przed uruchomieniem tej funkcji maxnaładowanie akumulatora. F
 • unkcja REGENERACJA wykorzystuje wysokie napięcie i może prowadzić do zmniejszenia objętości elektrolitu w celach standardowego akumulatora. Dodatkowo funkcja może być niebezpieczna dla elektroniki w pojeździe. W związku z powyższym zalecane jest jej stosowanie po odłączeniu akumulatora od pojazdu.Uruchomienie funkcji następuje przez naciśnięcie przez 3 sekundy przycisku FUNKCJA - zapala się żółta dioda kontrolna LED –
 • REGENERACJA oznaczająca uruchomienie funkcji regeneracji akumulatora (wyświetlacz wskazuje komunikat REPAIR-ON). W celu wyłączenia funkcji należy ponownie nacisnąć przycisk FUNKCJA – wyłącza się dioda kontrolna LED – REGENERACJA (wyświetlaczwskazuje komunikat REPAIR-OFF).

FUNKCJA TESTU ALTERNATORA

 • Aby uruchomić funkcję testu alternatora, przed rozpoczęciem ładowania akumulatora, należy nacisnąć przycisk WYŚWIETLACZ – po 3 sekundach zaświeci się dioda kontrolna LED – ALTERNATOR % oraz uruchomić pojazd i włączyć jego światła.
 • Wyświetlacz wskazuje stan alternatora, pokazując szacunkową wartość układu ładowania w pojeździe w porównaniu do prawidłowo funkcjonującego systemu w zakresie od 0% do 100%. Jeśli wartość jest poniżej 0% wyświetlacz pokazuje komunikat LO, jeśli powyżej 100% - pokazuje HI. W obu przypadkach układ elektryczny pojazdu powinien być sprawdzony przez wykwalifikowanego technika.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium