Welder Fantasy Półautomat spawalniczy 3w1 TWINMIG2 - zestaw #5
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
WELDER FANTASY TWINMIG2 3w1 - ZESTAW SPAWALNICZY #5
Marka: Welder Fantasy | Metody spawania: MIG, MMA,TIG LIFT | Zasilanie: AC 230V/50Hz | Prąd spawania: 200A | Sprawność: 60%
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE
- Spawarka Welder Fantasy TWINMIG II 200,
- Uchwyt MB15-3m,
- Uchwyt masowy 4m,
- Uchwyt elektrodowy 4m,
- Rolki do stali 0.8-1.0mm V (w podajniku drutu),
- Dodatkowe rolki do stali 0.6 - 0.8mm V, 0.8 - 1.0mm V,
- Dodatkowa rolka do aluminium 0.8 - 1.0mm U,
- Dodatkowa rolka do FLUX 0.8 - 1.0mm R,
- Szczotko-młotek,
- Maska spawalnicza,
- Przewód do gazu,
- Instrukcję obsługi i kartę gwarancyjna.
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
- Vogelmann Butla z gazem MIX Ar/CO2 8l 150bar
- Vogelmann Reduktor gazowy Exakt
- Vogelmann Przyłbica spawalnicza Krieger
- Vogelmann Drut spawalniczy SG2 0,8mm 5kg
- Art.Mas Rękawice spawalnicze
- Vogelmann Zestaw 20 el. MB-15
- Wąż - 3m
- Opaska zaciskowa 6-10mm - 2 szt.
- Sherman Kątowniki spawalnicze - 3 szt. (mały, średni, duży)
- ESAB Elektrody GoldRox 2,5mm 1kg
- Vogelmann Drut samoosłonowy 1kg 0,8mm
- Szczypce MIG/MAG
WYPOSAŻENIE DODATKOWE POD ALUMINIUM
- Vogelmann Butla z gazem Argon 8l 150bar
- Vogelmann Reduktor z rotametrem Rotameter
- Vogelmann Drut spawalniczy AlMg5 ER5356 2kg 1,0mm
- Vogelmann Uchwyt spawalniczy MB-15 3m
- Vogelmann Wkład teflonowy czerwony 3m
- Vogelmann Końcówka prądowa M6x25mm 1,0mm aluminium - 5 szt.
Urządzenie wielofunkcyjne Welder Fantasy TWINMIG2 przeznaczone jest do ręcznego spawania łukowego w metodzie:
- GMAW (Gas Metal Arc Welding) - MIG/MAG
- Spawania drutem samoosłonowym FCAW (bez osłony gazowej)
- Elektrodą otuloną MMA (Manual Metal Arc Welding)
- TIG LIFT (zajarzenie łuku następuje w chwili zetknięcia elektrody ze spawanym elementem).
Półautomat spawalniczy to najnowocześniejsze urządzenie spawalnicze na rynku, przeznaczone do spawania materiałów takich jak: stale węglowe, stale stopowe (nierdzewna, kwasoodporna), a także stopy aluminium. Odpowiednio dobrana indukcyjność spawania, przyczynia się do zmniejszenia ilości odprysków.
Intuicyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Dzięki ustawieniom synergicznym możliwe jest automatyczne dobranie parametrów spawania.
Urządzenie posiada płynną regulację napięcia i natężenia prądu spawania oraz jest wyposażone w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem się układów scalonych.
W celu zwiększenia komfortu pracy i obniżenia poziomu hałasu wentylator załącza się automatycznie zamiast pracować w trybie ciągłym po włączeniu urządzenia.
Dzięki przewodowi zmiany biegunowości jest możliwe spawanie bez gazu osłonowego. Dzięki użytym tranzystorom IGBT, urządzenie posiada sprawność 60% oraz charakteryzuje się niską wagą i bezawaryjnością.
DANE TECHNICZNE:
- Napięcie zasilania [V]:1~230
- Częstotliwość prądu [Hz]: 50/60
- Pobór mocy [kVA]: 7
- Zabezpieczenie zwłoczne min. [A]:20
- Klasa izolacji: F
- Stopień ochrony obudowy: IP21S
- Wymiary [mm]: 500x215x340
- Waga [kg]: 9,3
- Znamionowe napięcie wyjściowe [V]: 15.3-27
- Zakres prądu spawania [A]: 25-200
- Cykl pracy dla temp. otoczenia: 40°C % [A] 60% / 200 100% / 130
- Średnica drutu spawalniczego: 0.6 / 0.8 / 0.9 / 1.0
- Regulacja napięcia wyjściowego: płynna
- Regulacja indukcyjności: płynna
- Zakres prądu spawania [A]: 20-200
- Zakres prądu spawania [A]: 26-20
TECHNOLOGIA IGBT
Nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.
ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM
Moduł IGBT jest chroniony przed przegrzaniem poprzez instalację ochronną, która wyłącza obwód spawania urządzenia. Po kilku minutach następuje ochłodzenie spawarki do temperatury umożliwiającej ponowne jego samoczynne załączenie.
Nie należy w tym czasie odłączać zasilania, gdyż pracujący w sposób ciągły wentylator chłodzi wewnętrzne radiatory urządzenia w celu szybszego obniżenia temperatury.
Po ponownym uruchomieniu należy pamiętać o ograniczeniu parametrów spawania w celu dalszej ciągłej pracy urządzenia.
CYKL PRACY
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 60% oznacza, że po 6 minutach pracy urządzenia jest wymagana 4-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
STOPIEŃ OCHRONY
IP określa w jakim stopniu urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP21S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych
MIG/MAG
Spawanie łukowe w osłonach gazowych jest jednym z najpowszechniej stosowanych procesów wytwarzania konstrukcji spawanych. Proces spawania półautomatycznego polega na stapianiu krawędzi spawanego przedmiotu i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku elektrycznego jarzącego się między elektrodą w formie litego drutu, a spawanym detalem, w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego.
FCAW - SPAWANIE BEZ GAZU
Dzięki funkcji zmiany biegunowości jest możliwe spawanie bez gazu osłonowego, drutem samoosłonowym FCAW. Jest to metoda z wykorzystaniem samoosłonowego drutu rdzeniowego do spawania (we wszystkich pozycjach) stali o normalnej i podwyższonej wytrzymałości, nieprzekraczającej 510 MPa.
MMA DC+
Zajarzenie łuku powstaje przez dotknięcie końcem elektrody do materiału spawanego. MMA DC+ oznacza spawanie z dodatnią biegunowością - więcej ciepła wydziela się w materiale, a mniej w elektrodzie.
MMA DC
Różnica między MMA DC+ polega na tym, że biegunowość w trybie MMA DC - jest ujemna, a więc rozkład ciepła jest odwrotny - więcej ciepła wydziela się na elektrodzie, a mniej w spawanym materiale.
ARC FORCE
Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
HOT START
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
VRD
Funkcja VRD obniża napięcie w stanie bez obciążenia. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym, jednak w niektórych przypadkach może utrudniać zajarzenie łuku.
REGULACJA INDUKCYJNOŚCI
Regulacja indukcyjności umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz podczas lutospawania elementów ocynkowanych.
Zmiana wartości indukcyjności wpływa również na zmniejszenie ilości odprysków spawalniczych podczas spawania w osłonie CO2. Im wartość indukcyjności jest większa (+) zmniejsza się ilość odprysków, gdy wartość jest ujemna (-), zwiększa się ilość odprysków. Optymalne ustawienie wartości indukcyjności zależy od kilku czynników i może różnić się od standardowych zaleceń, dlatego należy ją dobrać doświadczalnie podczas prób spawania.
SYNERGIA
Spawanie metodą MIG/MAG z wykorzystaniem ustawień synergicznych. Urządzenie dobiera parametry spawania w zależności od wybranego rodzaju i grubości materiału.
Parametry te mogą być zmieniane przez użytkownika, w celu doregulowania ustawień do własnych potrzeb. Do spawania synergicznego zostało przygotowane wiele programów.
2 ROLKOWY PODAJNIK DRUTU
Profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych, posiada mocny silnik, który pozwala na stabilne podawania drutu bez zacinania. Wyposażony jest w 2 rolki napędowe.
2T/4T
2T - Wciśnięcie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
4T - Wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu spawalniczego spowoduje przedwypływ gazu, a następnie zajarzenie łuku i rozpoczęcie spawania. Po ponownym wciśnięciu i zwolnieniu przycisku nastąpi wygaszenie łuku i powypływ gazu.
EUROZŁĄCZE
Standardowe przyłącze uchwytów spawalniczych, które umożliwia podłączenie różnego rodzaju uchwytów (np. przygotowane do spawania Aluminum poprzez wymianę wkładu teflonowego oraz końcówki prądowej).
PROSTY W OBSŁUDZE, CZYTELNY PANEL STEROWANIA:
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania.
MOCNA I SOLIDNA KONSTRUKCJA
Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkich i wytrzymałych kompozytów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
ŁATWY TRANSPORT
Wyposażenie spawarki w uchwyt transportowy zapewniający wygodę podczas zmiany miejsc pracy.
TIG DC LIFT
Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych za pomocą uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.
KLASA IZOLACJI F
Rodzaj zastosowanych materiałów izolacyjnych, informujący o maksymalnej temperaturze pracy transformatora. Jej przekroczenie przy pracy ciągłej skraca żywotność oraz czas bezawaryjnej pracy transformatora. W przypadku klasy F 155°C.
CHŁODZENIE
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.