Spawanie nierdzewki migomatem nie takie trudne, jak może się wydawać

Jaki jest najczęściej używany metal na świecie, który cechuje odporność na korozję i estetyczny wygląd? Oczywiście stal nierdzewna! Choć jednocześnie jest to wyjątkowo trudny materiał w obróbce, nie obawiaj się - w tym artykule odczarowujemy spawanie nierdzewki migomatem, byś zobaczył, jak możesz to dobrze zrobić! Oczywiście istnieje wiele sposobów i narzędzi, które to umożliwiają, ale migomat to najbardziej powszechne i najłatwiej dostępne z nich. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o metodach spawania i tajnikach procesu obróbki stali. 

Spawanie nierdzewki migomatem - czego potrzebujesz?

Oczywiście będziesz potrzebował migomatu! I tu już może pojawić się pierwszy problem. Takich urządzeń jest na rynku bez liku. Jak wybrać dobre? Przemyśl dokładnie jaką stal chcesz poddać obróbce. Liczy się grubość oraz jakość stopu i metali do niego użytych. Ewentualnie, jeśli już posiadasz migomat, dobierz odpowiednią do niego stal! Metoda półautomatycznego spawania MIG wyróżnia się wysoką wydajnością, jednak żeby była najbardziej efektywna, musisz odpowiednio przygotować swój sprzęt. 

Skuteczne spawanie nierdzewki migomatem na wyciągnięcie ręki

Co musisz zrobić, by poprawnie stosować metodę spawania MIG? Starannie przygotuj powierzchnię metalu przed spawaniem. Oczyść i odtłuść metal, najlepiej zastosuj do tego aceton. Następnie wybierz właściwy tryb spawania do typu stopu. Na samym końcu dobierz drut zgodny z wybraną technologią. Jaki będzie najlepszy? Taki, którego właściwości fizyczne są najbliższe właściwościom spawanego metalu. Sprawdź jednak przed tym, czy materiał do obróbki nie wymaga konkretnego rodzaju jakościowego drutu! Przed przystąpieniem do działania, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu swojego ciała. 

Proces spawania nierdzewki krok po kroku

Pierwszy krok, to dobór gazu ochronnego. Dobry, trwały spaw osiągniesz za pomocą argonu z niewielkim dodatkiem innych gazów, takich jak tlen czy dwutlenek węgla. Drugim krokiem jest ustawienie odpowiednich parametrów procesu. Zwróć uwagę na natężenie prądu, przepływ gazu ochronnego i szybkość spawania. Przystąp do spawania - bądź dokładny, poprawki bywają bardzo trudne! 

Zalety spawania nierdzewki migomatem

Spawanie nierdzewki migomatem jest stosunkowo proste, ponieważ drut spawalniczy używany w metodzie MIG jest bezpośrednio wbudowany w palnik. Umożliwia to spawanie długich odcinków metalu jedną ręką! Migomat pozwala też na szybsze tempo pracy. Chcesz być pewien, że wybierasz najlepszy migomat do spawania nierdzewki? Skorzystaj z oferty Spaw Arena! Tutaj czeka na Ciebie szeroki wybór urządzeń spawalniczych z najwyższej półki.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl