Jakie elektrody do spawarki inwertorowej? Zobacz, co warto wybrać!

Nie bez powodu spawarka inwertorowa jest jednym z najbardziej polecanych urządzeń na rynku. Lista jej zalet jest długa i szeroka, dlatego dostępna jest w każdym dobrym sklepie z tego typu narzędziami. Przy tak dużym gronie odbiorców pojawia się często zasadnicze pytanie. Jakie elektrody do spawarki inwertorowej wybrać? Wiemy jak na nie odpowiedzieć.

Spawarka inwertorowa to udany zakup

Zacznijmy od tego, co wyróżnia spawarkę inwertorową od jej konkurencji. To bardzo dobre urządzenie dla początkujących. Dlaczego? Jest przede wszystkim bardzo poręczna, więc nowicjusz nie będzie miał problemów z jej obsługą. Do tego przez jej mały rozmiar można ją łatwo przenosić. Kolejną niewątpliwą zaletą jest jakość spawu. Nie będzie sprawiała Ci problemów przy pracy, nawet jeśli wybierzesz elektrodę niższej jakości. Spawarka utrzymuje również moc na poziomie 160A (lub większej, w zależności od zakupionego modelu) oraz jest pełna dodatkowych funkcji.

Co jednak z wyborem elektrody? Tutaj także mamy dobrą wiadomość. Spawarka inwertorowa obsługuje wszystkie dostępne spoiwa. Masz więc naprawdę duży wybór i bez problemu dopasujesz go do swoich potrzeb. Z naszej strony możemy polecić dwa rodzaje elektrod, które idealnie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Jakie elektrody do spawarki inwertorowej? Te mogą Ci się przydać

Właściwym wyborem mogą być elektrody rutylowe. Powodów ku temu jest kilka. Między innymi mają bardzo szerokie zastosowanie. Możesz je wykorzystać do spawania cienkich blach, a praca w praktycznie każdej pozycji również nie będzie stanowiła problemu. Czy ta elektroda posiada jakieś wady? Za uniwersalność będziesz musiał zapłacić odrobiną jakości. Duża zawartość wodoru sprawia, że jej trwałość jest zaniżona.

Jaką jeszcze elektrodę można wybrać do spawarki inwertorowej? Elektroda celulozowa sprawdzi się doskonale na świeżym powietrzu, a także w ciężkich warunkach pogodowych. Zdecydowanym atutem jest fakt, że nie trzeba jej suszyć. I tak samo, jak w przypadku elektrod rutylowych, można nią spawać w dowolnie wybranej pozycji. Tutaj jednak nie występuje problem z trwałością, ponieważ trzyprocentowy dodatek wody poprawia jej właściwości.

Wybór elektrody? Przy spawarce inwertorowej to łatwa sprawa!

Spawarka inwertorowa daje nieograniczone możliwości przy wyborze odpowiedniego spoiwa. Dlatego warto się na spokojnie zastanowić przy zakupie odpowiedniej elektrody, aby być jak najbardziej zadowolonym z podjętej decyzji. Czy to jednak jest trudne zadanie? Wierzymy, że z naszym poradnikiem stało się to dziecinnie proste.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl