Jaka spawarka do domu? Wszystko, co musisz wiedzieć przed dokonaniem zakupu

Szukasz sprzętu spawalniczego, ale nie wiesz, jaki sprawdzi się najlepiej w użytku domowym? Niezależnie czy jesteś amatorem, czy masz ogromną wprawę w spawaniu, bez profesjonalnego sprzętu ani rusz. Czytaj dalej, a przekonasz się jaka spawarka do domu będzie optymalnym rozwiązaniem.

Jaka spawarka do domu? Dostosowana do charakteru prac!

Nie wiesz jaka spawarka do domu będzie najlepsza? Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na spawane elementy oraz na grubość blach. Nie mniej istotne jest miejsce wykonywanych prac – na otwartym terenie czy może jednak w warsztacie?

W przypadku domowego użycia spawarki najlepszym wyborem może być migomat, czyli półautomat spawalniczy. Jest on bardzo popularnym rozwiązaniem, gdyż ma uniwersalne działanie. Jeśli przyjdzie Ci spawać np. pod osłoną gazów, wówczas wykorzystasz właśnie spawarkę MIG/MAG.

Natomiast jeśli jesteś zafascynowany samodzielną obróbką różnorodnych przedmiotów, wykorzystaj spawarkę TIG. Przeprowadzenie wszelkich prac naprawczych również będzie łatwiejsze przy jej użyciu. Zwłaszcza jeśli mowa o spawaniu aluminium oraz jego stopów.

Z kolei przy najprostszych pracach spawalniczych idealnie sprawdzi się spawarka inwertorowa MMA. To do doskonała alternatywa dla powyższych dwóch rozwiązań, która przede wszystkim jest korzystna pod względem finansowym.

Jaka spawarka do domu? Sprawdź główne parametry

Pierwszym głównym parametrem jest amperaż sprzętu. Do wykonywania niewielkich łączeń wystarczą spawarki nieprzekraczające 150 A. Wytrzymałe materiały i trudniejsze zadania wymagają oczywiście mocniejszego sprzętu sięgającego 250 A. Im większy amperaż, tym większy jest również pobór mocy.

Pobierana moc jest kolejną ważną kwestią. W przypadku częstego użycia spawarki warto wybrać taką, która pozwoli zminimalizować koszty eksploatacji.

Na tempo i wydajność spawania wpływa również cykl pracy urządzenia. Parametr ten wyrażany jest w procentach. Informuje, ile czasu spawarka jest w stanie funkcjonować bez konieczności chłodzenia. Sprawność sięgająca 60% umożliwia jej działanie przez 6 minut, a następnie następuje 4-minutowy przestój.

Jaka spawarka do domu? Pamiętaj o mobilności i solidności

Wytrzymałość to bardzo ważna cecha każdego urządzenia. Wybierając spawarkę do domu, zwróć uwagę, aby sprzęt wyróżniał się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne lub zalanie wodą.

Jeśli wiesz, że spawanie będzie wykonywane w różnorodnych miejscach, co siłą rzeczy wymaga częstego przenoszenia sprzętu, postaw na mobilność. Spawarka powinna być wyposażona w uchwyt umożliwiający swobodny transport. Szczególnie ciężkie urządzenie może być problematyczne.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl