Jak ustawić parametry spawania MAG? Cenne porady

Jakość spawu to efekt kilku dobrze wykonanych czynności. Przede wszystkim dobrego przygotowania do pracy. Profesjonalny sprzęt w formie rękawic, fartucha ochronnego i przyłbicy gwarantuje komfort, a także bezpieczeństwo. Dalej istotne jest rozpoznanie rodzaju metalu i dopasowanie do niego ilości amper, prędkości podawania drutu i napięcia. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jak ustawić parametry spawania MAG.

Na czym polega spawanie metodą MAG?

Istnieje kilka metod spawania, a każda z nich delikatnie różni się od siebie, dlatego warto przypomnieć, na czym polega spawanie metodą MAG. Przede wszystkim wykorzystuje się moc wytwarzanego łuku elektrycznego, który łączy się z elektrodą topliwą i obrabianym materiałem. Podobnie, jak w przypadku spawania metodą TIG drut pełni rolę elektrody, jednak podawany jest w sposób ciągły. Natomiast w przypadku spawania tigiem, korzysta się z drutu z uwzględnieniem krótkich przerw.

Bardzo ważna jest również obecność gazu osłonowego, który pełni aktywną rolę i najczęściej jest nim dwutlenek węgla. Prędkość przepływu gazu to jeden z parametrów do obliczenia. Jednak zanim dowiesz się o tym, jak ustawić parametry spawania MAG, czas dostosować rodzaj elektrody do spawanego materiału.

Dopasuj spoiwo do materiału podstawowego

Materiałem podstawowym nazywa się blachę, którą zamierzasz spawać. Ze względu na to, że metoda MAG polega na korzystaniu z elektrody topliwej, która tworzy spoiwo, musisz dopasować drut do parametrów blachy. To bardzo ważny krok, ponieważ błąd na tym etapie ma wpływ na jakość spawu. Fachowcy rekomendują jedną podstawową zasadę, jakość elektrody musi być wyższa od materiału podstawowego. Jak ustawić parametry spawania MAG? Skorzystaj z dostępnych tabeli!

Jak ustawić parametry spawania MAG? Spójrz w instrukcję obsługi spawarki i tabele

Jeśli poszukujesz informacji, jak ustawić parametry spawania MAG, powinieneś zdawać sobie sprawę, że kalibrowanie wszystkiego na wyczucie to nie najlepsza droga. Oczywiście dopasowanie wszystkich zmiennych w idealny sposób opiera się częściowo na doświadczeniu spawacza, jednak najlepiej bazować na twardych danych.

Z Twojego punktu widzenia interesuje Cię grubość obrabianego materiału, natężenie prądu, prędkość podawania elektrody w metrach na minutę oraz napięcie. W przypadku spawarek cenionych na rynku producentów wystarczy zajrzeć w instrukcję obsługi, żeby dowiedzieć się, jakie parametry podstawowe ma to urządzenie po uruchomieniu. W ten sposób dysponujesz wiarygodnym punktem wyjścia do następnych kroków.

Pomocne są opracowane przez ekspertów tabele, które pokazują najpopularniejsze grubości materiałów i rekomendowane wartości natężenia, prędkości podawania drutu oraz napięcia. To zdecydowanie ułatwia sprawę i pozwala dużo szybciej zdobyć cenne doświadczenie.

Infolinia:

Telefon: 000 000 000

Email: example@example.com

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl